Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z powodu Zaduszek nowy odcinek "Ucha Prezesa" przesunięto o tydzień

Twórcy "Ucha Prezesa" uznali, że w Zaduszki nie wypada się śmiać (screen: Youtube.com)

Premiera 24. odcinka serialu "Ucho Prezesa" została przesunięta z 2 listopada br. o tydzień - twórcy serialu tłumaczą, że z powodu Zaduszek. Zdecydowali tak w porozumieniu z serwisem Showmax.

Premierowe odcinki serialu "Ucho Prezesa" emitowane są w Showmaksie w każdy czwartek. Jednocześnie za darmo udostępniany jest na YouTube odcinek z poprzedniego tygodnia. 2 listopada nowego odcinka jednak nie pokazano.
"Chcielibyśmy dać Wam odpocząć od siebie i tego strasznego świata, który kreujemy w serialu. Tym samym zarządzamy krótką przerwę w emisji" - napisali na swoim profilu na Facebooku twórcy serialu. Aktor Mikołaj Cieślak, współtwórca "Ucha Prezesa", zastrzega, by w tej decyzji nie dopatrywać się żadnych podtekstów. - Wszystkim potrzebny jest odpoczynek nawet od satyry. Zapewniam, że nie zadziałała tutaj cenzura czy opóźnienia w produkcji - poinformował Cieślak w rozmowie z "Presserwisem".
Jego słowa potwierdza Magdalena Marzec, communications & social media manager w Showmaksie: - To nasza wspólna decyzja, nie ma w niej drugiego dna. Na premierę zapraszam 9 listopada.
Decyzji o przesunięciu emisji odcinka satyrycznego serialu nie rozumie Rafał Madajczak, twórca i redaktor serwisu Aszdziennik.pl. - Internet rządzi się innymi prawami niż telewizja. Przesunięcie w ramówce można zrobić, gdyby "Ucho Prezesa" było pokazywane pomiędzy wspominkami o zmarłych albo koncertami pieśni patriotycznych. Tutaj nie ma takiej sytuacji - tłumaczy Madajczak. - Ktoś chce być świętszy od własnej publiczności. W moim satyrycznym serwisie nie zdecydowałbym się na to - dodaje.
"Ucho Prezesa" to serial satyryczny emitowany od 9 stycznia 2017 roku na YouTube, a od 15 lutego również w Showmaksie. Został stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Górski odtwarza w nim postać prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Odcinki drugiej serii serialu mają ponad 2,5 mln odsłon na YouTube. Kanał "Ucho Prezesa" ma 425 678 subskrybentów (stan z 2 listopada br.).  

(Mackuch, 02.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook bije rekordy

Kwartalne przychody Facebooka pierwszy raz w historii przekroczyły wartość 10 mld dol.

W trzecim kwartale br. największy serwis społecznościowy świata zanotował obroty rzędu 10,33 mld dol. To aż 47 proc. więcej niż w tym okresie rok wcześniej. Rekordowy poziom miał również zysk Facebooka - 4,7 mld dol. Oznacza to wzrost rok do roku o 79 proc. Motorem napędowym biznesu jest sprzedaż reklam wyświetlanych na urządzeniach mobilnych. Wpływy z tego tytułu stanowią już 88 proc. globalnych przychodów Facebooka.

(LL, 03.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.