Dział: INTERNET

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gość Opolski”: Hejt na papieża Franciszka w serwisie Wpolityce.pl

(fot. Pixabay.com)

Wśród 863 komentarzy, które pojawiły się pod 59 tekstami zamieszczonymi między 9 czerwca a 9 października br. w serwisie Wpolityce.pl, w których tytule pojawiło się słowo „papież” albo „Franciszek” ponad trzy czwarte były opiniami zdecydowanie negatywnymi – informuje "Gość Opolski" (dodatek diecezji opolskiej do "Gościa Niedzielnego", powołując się na badania dr Rafała Cekierę z Uniwersytetu Śląskiego.

Niecałe 23 proc. to były komentarze neutralne, a tylko 1,39 proc. pozytywne. „Papież naznaczany jest na tym portalu przez internautów obcością przez kilka kategorii: dziwność, śmieszność, głupota, niezrozumiałość, wstręt i odraza, zagrożenie” – mówił dr Cekiera podczas sesji XXII Seminarium Śląskiego, które zakończyło się w piątek 27 października w Kamieniu Śląskim. Wyróżnił kilka aspektów traktowania papieża Franciszka jako obcego: porównanie z poprzednikami, postrzeganie go jako uzurpatora, jako antychrześcijanina – wroga chrześcijaństwa i jako wroga Polski. „Kiedy zacząłem pracę nad tym tematem, zacząłem porównywać wpisy na najpopularniejszym portalu konserwatywnym, jakim jest wPolityce.pl, i na forum tygodnika „Nie”, na które wszedłem po raz pierwszy. Proszę mi wierzyć, że papież nie jest tak obrażany na forum „Nie” jak na forum wPolityce.pl. To było dla mnie zdumiewające. Nie chodzi o to, że papieża nie można krytykować. Ale na forum wPolityce.pl nie ma krytyki i merytorycznego sporu czy niezgody na pewne posunięcia, które pewnie są kontrowersyjne, ale papież jest atakowany i obrażany w … obronie wiary katolickiej” – powiedział „Gościowi Opolskiemu” Rafał Cekiera.

(30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Sroczyński zostaje w Agorze

Grzegorz Sroczyński złożył wypowiedzenie, ale jednak w Agorze zostaje (fot. archiwum prywatne)

Grzegorz Sroczyński, publicysta "Gazety Wyborczej", z początkiem listopada br. dołączy do zespołu portalu Gazeta.pl (Agora SA).

- Grzegorz Sroczyński będzie pracował jako dziennikarz i zajmie się też nowym projektem dla Gazeta.pl - informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. Sam Sroczyński mówi: - Zajmę się działem opinii.
Sroczyński, który z Agorą jest związany od 18 lat, 27 września br. złożył wypowiedzenie. "To przemyślana decyzja" - mówił "Presserwisowi". Dlaczego zdecydował się na pozostanie w koncernie i wybrał portal? - To, że zostaję w Agorze, też jest dla mnie zaskoczeniem. Rozmowa z Pawłem Wujcem [dyrektorem segmentu internet w Agorze - przyp. red.] i Pawłem Stremskim [dyrektorem programowym Gazeta.pl - przyp. red.] była niezwykle precyzyjna, oni dokładnie wiedzieli, czego ode mnie chcą. Mają ciekawy pomysł, jak mnie wykorzystać - odpowiada Sroczyński.
Sroczyński zaczynał w dzienniku ”Życie”. Potem pracował w dziale reportażu „Gazety Wyborczej”. Był też szefem jej marketingu i działu promocji nakładu. Następnie był redaktorem w działach gospodarczym i krajowym „GW”. Przez ostatnie sześć lat pisał felietony i przeprowadzał wywiady do „Dużego Formatu” oraz „Magazynu Świątecznego”. W radiu Tok FM (Agora, Polityka) prowadzi niedzielną audycję ”Świat się chwieje”.
Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich (w 2014 roku zdobył Grand Press, Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego i Nagrodę im. Barbary N. Łopieńskiej).

(KOZ, 30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo