Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora sprzedaje działkę, którą najmie sieć Dentsu Aegis

(fot. Archiwum Press)

Spółka X20, należąca do firmy deweloperskiej Budlex, chce kupić od Agory grunt koło jej siedziby. Najemcą ma być grupa reklamowa Dentsu Aegis Network Polska – dowiedział się ”Presserwis”.

Agora zawarła w piątek 27 października br. ze spółką X20 warunkową umowę sprzedaży gruntu o powierzchni 6270 mkw. Działka położona jest przy ul. Czerniakowskiej 85/87 w Warszawie – w pobliżu siedziby Agory. Warunkiem finalizacji transakcji jest nieskorzystanie przez miasto Warszawę z prawa pierwokupu.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że najemcą gruntu ma być grupa reklamowa Dentsu Aegis Network Polska, która ma siedzibę – podobnie jak Agora – przy ul. Czerskiej w Warszawie.

Cena sprzedaży gruntu to 19 mln zł netto, a pozytywny wpływ tej transakcji na wynik operacyjny (EBIT) spółki Agora w br. może wynieść ok. 8,3 mln zł.

(KOZ, 30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sejm przyjął senacką poprawkę o autoryzacji wypowiedzi

(fot. pixabay.com)

Przy sześciu głosach sprzeciwu Sejm przyjął poprawkę Senatu do nowelizacji prawa prasowego, która doprecyzowuje postępowanie dotyczące autoryzacji. Zmiana czeka na podpis prezydenta.

Według nowelizacji brak autoryzacji nie będzie - jak do tej pory - przestępstwem, lecz wykroczeniem zagrożonym karą grzywny. Utrzymano zasadę, że dziennikarz nie może odmówić osobie udzielającej informacji autoryzacji dosłownie cytowanej wypowiedzi.

W ustawie, która trafiła do Senatu, znajdował się zapis, że karze grzywny nie podlegałby ktoś, kto opublikuje "dosłownie cytowaną wypowiedź". Ostatecznie Senat zaproponował poprawkę przewidującą, że ktoś, kto opublikuje "dosłownie cytowaną wypowiedź" bez umożliwienia autoryzacji, będzie podlegał karze grzywny. Sejm poprawkę przyjął i nowela trafi do podpisu przez prezydenta.

Według zmienionego prawa prasowego dziennikarz będzie musiał informować swojego rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi. W przypadku dzienników rozmówca będzie miał na autoryzację sześć godzin od momentu otrzymania tekstu, a w przypadku czasopism 24 godziny.

Nowością jest też, że dziennikarz będzie mógł odmówić wykonania polecenia służbowego, jeśli oczekuje się od niego publikacji, która łamie zasady rzetelności, obiektywizmu i staranności zawodowej. Będzie też mógł odmówić publikacji materiału prasowego, jeśli wprowadzone do niego zmiany "wypaczają sens i wymowę jego wersji".

(PAP, KOZ, 30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo