Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Straż leśna przesłuchuje dziennikarzy w związku z ich pracą w Puszczy Białowieskiej

(fot. pixabay.com)

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" (Agora SA), którzy relacjonowali blokadę wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, są przesłuchiwani przez straż leśną.

Członków ekipy dziennikarskiej, którzy 30 maja br. relacjonowali protest ekologów i blokadę wycinki drzew w okolicach Czerlonki, obwiniono o złamanie zakazu wstępu do lasu; za wykroczenie to grozi do 3 tys. zł grzywny. Wezwania na przesłuchania dostali reporter Igor Nazaruk, operator Adam Rosołowski i realizator Igor Nizio. Do reporterki Alicji Bobrowicz, która również była na miejscu wydarzeń, nie dotarło awizo.

Igor Nizio przesłał funkcjonariuszom straży leśnej dokumenty przygotowane przez prawników. W środę 25 października br. na posterunku nadleśnictwa Browsk stawili się Igor Nazaruk i Adam Rosołowski. Jak relacjonował na Wyborcza.pl Nazaruk, strażnicy przesłuchanie zaczęli od godzinnej "pogadanki". Powtarzali m.in., że "przez ekologów puszcza to nie zielone płuca Polski, ale płuca gruźlika". Potem pytali dziennikarzy m.in. o zarobki, majątek, stan zdrowia. 

– Tłumaczyłem, że wykonywałem swoją pracę. Rzeczywiście widziałem tabliczki o zakazie wstępu, słyszałem, jak strażnicy nawoływali do opuszczenia terenu, ale nie zastosowałem się do tych poleceń, bo relacjonowałem zdarzenie – mówi Igor Nazaruk. Strażnicy nie pozwolili dziennikarzowi na rejestrację przesłuchania, bo zabronił tego prokurator.

– Moim zdaniem celem przesłuchań jest próba zastraszenia protestujących i uprzykrzenia im życia – komentuje Nazaruk.

(KOZ, 30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora sprzedaje działkę, którą najmie sieć Dentsu Aegis

(fot. Archiwum Press)

Spółka X20, należąca do firmy deweloperskiej Budlex, chce kupić od Agory grunt koło jej siedziby. Najemcą ma być grupa reklamowa Dentsu Aegis Network Polska – dowiedział się ”Presserwis”.

Agora zawarła w piątek 27 października br. ze spółką X20 warunkową umowę sprzedaży gruntu o powierzchni 6270 mkw. Działka położona jest przy ul. Czerniakowskiej 85/87 w Warszawie – w pobliżu siedziby Agory. Warunkiem finalizacji transakcji jest nieskorzystanie przez miasto Warszawę z prawa pierwokupu.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że najemcą gruntu ma być grupa reklamowa Dentsu Aegis Network Polska, która ma siedzibę – podobnie jak Agora – przy ul. Czerskiej w Warszawie.

Cena sprzedaży gruntu to 19 mln zł netto, a pozytywny wpływ tej transakcji na wynik operacyjny (EBIT) spółki Agora w br. może wynieść ok. 8,3 mln zł.

(KOZ, 30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo