Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook wprowadza regulacje mające zwiększyć przejrzystość reklam

Zamieszczający reklamy polityczne na Facebooku będą musieli potwierdzić swoją tożsamość i miejsce działalności oraz wskazać źródło finansowania. Ponadto użytkownicy serwisu zyskają możliwość podglądu wszystkich zamieszczanych reklam - ogłosił Facebook w piątek.

Użytkownicy serwisu zyskają możliwość podglądu wszystkich powiązanych z daną stroną reklam na Facebooku, Messengerze i Instagramie, nawet jeżeli nie są odbiorcami docelowymi danej treści. Ma to zagwarantować większą transparentność reklam zamieszczanych w mediach społecznościowych należących do firmy Marka Zuckerberga.

Opisane zmiany obejmą wszystkie reklamy, jednak dodatkowe regulacje obejmą treści polityczne. Użytkownicy będą mogli wyszukiwać archiwalne reklamy związane z wyborami federalnymi do czterech lat wstecz (zaczynając od daty wprowadzenia systemu) i sprawdzić ich koszt, liczbę wyświetleń oraz podstawowe dane demograficzne odbiorców, w tym płeć, wiek i lokalizację.

Zamieszczający reklamy polityczne będą ponadto zobowiązani do wskazania i potwierdzenia swojej tożsamości oraz lokalizacji, a także zawarcia w treści adnotacji o źródle finansowania. Facebook uruchomi także system oparty na uczeniu maszynowym, aby wykrywać zamieszczających reklamy polityczne bez stosowania się w pełni do nowych wymogów.

"Ludzie powinni być w stanie powiedzieć, kto jest reklamodawcą i jakie reklamy zamieszcza, szczególnie jeśli chodzi o reklamy polityczne" - napisał wiceprezes FB ds. reklamy Rob Goldman na oficjalnym blogu Facebooka. Koncern Zuckerberga był krytykowany za umożliwienie korzystania z tzw. ciemnych postów, które umożliwiają reklamodawcom na Facebooku wyświetlanie reklam bez widocznego dla użytkownika połączenia ze źródłem.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg zapowiadał wprowadzenie regulacji zwiększających transparentność reklam politycznych we wrześniu 2017 roku. Ogłoszone w piątek zmiany są związane z postępowaniami wyjaśniającymi dotyczącymi reklam politycznych w mediach społecznościowych. Zaledwie dwa dni wcześniej podobne zasady wprowadził Twitter.

Testy nowego rozwiązania mają się rozpocząć w ciągu miesiąca w Kanadzie. Latem 2018 system zostanie rozszerzony na Stany Zjednoczone i inne kraje przed listopadowymi wyborami powszechnymi do amerykańskiego Kongresu.

Przedstawiciele Facebooka, Google i Twittera mają stawić się 1 listopada na transmitowanych na żywo przesłuchaniach przed amerykańskim Kongresem i komisją Izby Reprezentantów prowadzącymi dochodzenia w sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.

(PAP, 28.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hyundai ruszył z wyprzedażą aut z rocznika 2017

Hyundai Motor Poland wspiera kampanią sprzedaż modelu Tucson (fot. materiały prasowe)

Hyundai Motor Poland rozpoczął kampanię promującą wyprzedaż modeli z rocznika 2017, która potrwa do końca br.

Wyprzedaż obejmuje większość modeli producenta (Tucson, Santa Fe, i30, i20, Elantra). Działania promocyjne są prowadzone w mediach online oraz w radiu. Za przygotowanie materiałów kreatywnych, planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Havas Media. Autorem spotu radiowego jest agencja Opus B.

Równolegle rozpoczęła się też kampania Hyundai Motor Poland, której celem jest wsparcie sprzedaży modelu Tucson. Kampania komunikacyjna oparta na ofercie wyprzedażowej potrwa do końca roku. Zaplanowane działania obejmują media online oraz telewizję. Za planowanie, zakup mediów oraz przygotowanie kreacji internetowych odpowiedzialny jest dom mediowy Havas Media. Autorem spotu telewizyjnego jest agencja Opus B.

(AMS, 28.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo