Dział: PRASA

Dodano: Październik 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Mediów Narodowych nie powołała jeszcze nowego prezesa PAP

Jolanta Hajdasz jest członkiem zarządu SDP i wiceprezesem wielkopolskiego oddziału SDP (screen z YouTube/Telewizja Republika)

Rada Mediów Narodowych powołanie prezesa Polskiej Agencji Prasowej odłożyła na kolejne posiedzenie, które odbędzie się za dwa tygodnie.

Rada nadzorcza PAP rekomendowała RMN na stanowisko prezesa Agencji Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. RMN miała głosować nad tą kandydaturą już dwa tygodnie temu - 12 października. Hajdasz poinformowała wtedy, że nie wie, kiedy mogłaby zacząć pracę. 26 października podtrzymała to stanowisko, dlatego głosowanie przełożono na 9 listopada br.
Obecnie zarząd PAP tworzą: powołana przez RMN członek zarządu Hanna Myjak i Tomasz Giziński, oddelegowany z rady nadzorczej agencji.
Ponadto Rada Mediów Narodowych w czwartek odrzuciła wniosek członka Juliusza Brauna o odwołanie rady nadzorczej PAP.
Jolanta Hajdasz dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP została w czerwcu br. Zastąpiła wówczas Wiktora Świetlika. Hajdasz jest obecnie członkiem zarządu SDP i wiceprezesem wielkopolskiego oddziału. Od 2011 do 2014 roku zajmowała stanowisko wicenaczelnej "Przewodnika Katolickiego". W latach 2007-2009 była dyrektor poznańskiego ośrodka TVP, w latach 2004-2007 szefową redakcji programów regionalnych w TVP 3 Poznań. W latach 1997-2004 pracowała dla TVN, m.in. jako reporterka i szefowa poznańskiej redakcji. Wcześniej była związana z Radiem Wolna Europa i Radiem Merkury.

(KOZ, 27.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miłada Jędrysik zastępcą redaktora naczelnego "Przekroju"

Miłda Jędrysik była dziennikarką, redaktorką i korespondentką wojenną - relacjonowała m.in. konflikty na Bałkanach i w Iraku (fot. Przekrój)

Miłada Jędrysik na początku listopada br. obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego kwartalnika "Przekrój" (Wydawnictwo Przekrój).

Jędrysik do zespołu redakcyjnego dołączyła we wrześniu 2016 roku jako redaktor prowadząca i szefowa działu Kultura i społeczeństwo. W przeszłości pracowała m.in. dla "Gazety Wyborczej" i portalu Culture.pl.

Redaktorem naczelnym i wydawcą kwartalnika "Przekrój" jest Tomasz Niewiadomski. Pismo powróciło na rynek w grudniu 2016 roku po trzyletniej przerwie. Ukazuje się jako kwartalnik. Obecnie dostępne jest czwarte, jesienne wydanie.

(PM, 27.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo