Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: 100 tys. zł kary dla Superstacji za "Krzywe zwierciadło"

Tomasz Jastrun był gościem Kuby Wątłego we wtorek 14 lutego br. (screen Superstacja)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 100 tys. zł kary na nadawcę Superstacji za odcinek "Krzywego zwierciadła", w którym Kuba Wątły o dziennikarzach TVP powiedział "brudne, śmierdzące gnidy".

We wtorek 14 lutego br. gościem Kuby Wątłego w "Krzywym zwierciadle" był Tomasz Jastrun. "Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?" - pytał Wątły pisarza. Jastrun odpowiedział: "Jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy, ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów".
"Ale część z tych gnid, kończąc tę część programu, twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej" - dodał prowadzący program "Krzywe zwierciadło".
Superstacja zawiesiła wtedy emisję "Krzywego zwierciadła" i wystosowała przeprosiny. W maju br. program wrócił do ramówki.
KRRiT – informując o nałożeniu kary na nadawcę – uznała, że Superstacja w tym programie emitowała "treści propagujące mowę nienawiści i agresję oraz działania sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym".
"Wypowiedzi redaktora Jakuba Wątłego, które padły w rozmowie z zaproszonym gościem Tomaszem Jastrunem, wskazują, że ich celem było poniżenie w oczach widzów dziennikarzy mediów publicznych" – stwierdziła Krajowa Rada i skomentowała: "Słowa prowadzącego audycję odnosiły się do grupy dziennikarzy związanych z telewizją publiczną i stanowiły przekroczenie granic swobody wypowiedzi poprzez naruszenie godności określonej części grupy zawodowej dziennikarzy, naruszając obowiązujące standardy".
Adam Stefanik, prezes Superstacji, zapowiada, że nadawca odwoła się od decyzji KRRiT.

(KOZ, 26.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN ma stałe pozwolenie na korzystanie z dronów

(fot. Powie / pixabay.com)

Stacja telewizyjna CNN otrzymała zgodę od Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) na wykorzystywanie dronów do celów dziennikarskich.

Spośród mediów telewizja CNN jako pierwsza dostałą zgodę na nieograniczone wykorzystywanie zdalnie sterowanych bezzałogowych pojazdów latających. Wcześniej, przez wiele lat, FAA nie chciała wydawać zezwoleń na korzystanie z dronów w celach komercyjnych. W 2015 roku telewizja CNN zaangażowała się we współpracę z uczelnią Georgia Institute of Technology, w ramach której naukowcy i dziennikarze opracowali szczegółowe zasady korzystania z dronów.

W 2014 roku kilkanaście amerykańskich grup medialnych zaapelowało do Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB - organ nadrzędny wobec FAA) o wydanie zgody na wykorzystywanie dronów do celów dziennikarskich. Pod apelem podpisały się m.in. The Associated Press, Cox Media Group, Gannett Co., Hearst Corporation, The McClatchy Company, The New York Times Company i Tribune Company.

(LL, 27.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo