Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT otrzyma rekompensaty w wysokości 980 mln zł, ta przekaże je TVP i PR

(fot. pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzyma rekompensatę w wysokości 980 mln zł z tytułu utraconych w latach 2010-2017 wpływów z opłat abonamentowych (zwolnienia z opłat) - podał rząd w uzasadnieniu do ustawy okołobudżetowej. KRRiT przekaże środki nadawcom publicznym - Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu.

Rząd przewiduje przekazanie Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji rekompensaty w wysokości 980 mln zł z tytułu utraconych w latach 2010-2017 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień. "Rekompensata przekazywana zostanie z budżetu państwa na wyodrębniony rachunek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na który wpływają opłaty abonamentowe i przeznaczana pod nadzorem Krajowej Rady - tak jak opłaty abonamentowe - wyłącznie na realizację przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji misji publicznej, w wysokości nieprzekraczającej wydatków ponoszonych w związku z realizacją tej misji" - napisano. (PAP, TAD)

(25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.