Dział: PRASA

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kryńska-Godlewska i Kania kandydatami Agora-Holding do zarządu Agory

nna Maria Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania (fot. Agora, RASP)

Agora-Holding Sp. z o.o., udziałowiec Agory SA, zgłosił swoje kandydatury do zarządu Agory, to: Anna Maria Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania.

Anna Kryńska-Godlewska, by objąć stanowisko w zarządzie Agory SA zrezygnowała z funkcji członka Rady Nadzorczej Agory S.A. (przestanie ją pełnić z chwilą zamknięcia nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zwołanego na dzień 8 listopada 2017 r.). Jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania inwestycjami kapitałowymi. Od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Finansów i Bankowości oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania; ukończyła kursy doszkalające m.in. w Harvard Business School.

Grzegorz Kania - to specjalista w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers, specjalizując się w usługach doradztwa i audytu dla podmiotów z sektora nowych technologii, mediów i rozrywki. W latach 2003-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska. W latach 2008-2011 kierował finansami w skandynawskiej Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive), będącej dostarczycielem aplikacji mobilnych i innych rozwiązań informatycznych. Od 2012 r. pełnił funkcję CFO w Ringier Axel Springer Polska, a od 2014 r. - w Grupie Onet-RAS Polska. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz członkiem ACCA od 2001 r. (TAD)

(TAD, 25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Muzeum Auschwitz wydało miesięcznik "Memoria"

Miesięcznik "Memoria" ukazuje się w polskiej i angielskiej wersji językowej

Ukazał się pierwszy numer miesięcznika "Memoria", którego wydawcą jest Muzeum Auschwitz. Według szefa pisma Pawła Sawickiego, jego autorzy będą pisali o tym, jak w różnych miejscach na świecie zachowywana jest pamięć o ludzkich tragediach podczas II wojny.

"Pamięć o Shoah, obozach koncentracyjnych, ośrodkach zagłady i innych obszarach ludzkiej tragedii z czasów II wojny światowej kształtowana jest w wielu miejscach na świecie przez wiele osób. Nowy miesięcznik ma być miejscem, gdzie będziemy pisali i opowiadali o tym, jak wygląda zachowanie pamięci o tej historii na świecie" - powiedział redaktor naczelny Paweł Sawicki.

W zamierzeniu wydawców miesięcznik ma prezentować wyniki badań historycznych, przykłady ciekawych i dobrych praktyk ze świata miejsc pamięci, a także artykuły problemowe, które mogą stać się zaczątkiem wspólnej dyskusji i refleksji.

Sawicki podkreślił, że rozumienie pojęcia pamięci jest bardzo szerokie. "Budujemy ją poprzez badania naukowe, seminaria edukacyjne, czy też opowieści o konkretnych osobach i należących do nich przedmiotach. Pamięć tworzymy poprzez wystawy, warsztaty, lekcje internetowe czy debaty eksperckie. Pamięć zachowujemy, zarówno oprowadzając po terenach miejsc historycznych, jak i prowadząc zajęcia w salach wykładowych na całym świecie. Pamięć w końcu w bardzo namacalny sposób zachowują konserwatorzy, którzy starają się zachować fizyczne ślady historii dla przyszłości" – powiedział.

Zdaniem dyrektora Muzeum Piotra Cywińskiego, regularne prezentowanie wszystkiego co nowe, ciekawe, budujące i dobrze rokujące w dziedzinie podtrzymywania pamięci, może w naturalny sposób ułatwić przepływ informacji między różnymi instytucjami i organizacjami, a także wzmocnić spójność i siłę działań podejmowanych w różnych środowiskach i krajach.

Miesięcznik "Memoria" ukazuje się w formie elektronicznej, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Nowoczesna technologia umożliwia, że treść stanowią nie tylko teksty i zdjęcia, ale również film.

Pismo jest dostępne na stronie internetowej memoria.auschwitz.org.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

W 1947 r. na terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało muzeum. W 1979 r. Miejsce Pamięci zostało wpisane, jako jedyny tego typu obiekt, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. (PAP)

(25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo