Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP przejęła produkcję teleturnieju "Familiada", ale wykonawcą jest Astro

"Familiadę" prowadzi Karol Strasburger (screen: Youtube.com)

Telewizja Polska przejęła od firmy Astro SA produkcję teleturnieju "Familiada". Astro pozostanie wykonawcą programu.

Astro i TVP podpisały umowę na 90 kolejnych odcinków "Familiady". - Istotna zmiana w porównaniu z dotychczasowymi warunkami współpracy polega na tym, że od teraz publiczna telewizja staje się jedynym producentem "Familiady", a nasza firma wykonawcą. Zapewniamy telewizji między innymi ekipę techniczną - mówi Ryszard Krajewski, prezes Astro SA. Program będzie nadal nagrywany w warszawskim studiu należącym do Astro. Umowa ma być zrealizowana do początku września 2018 roku. "Familiada" emitowana jest w TVP 2 od 17 września 1994 roku. Program jest oparty na amerykańskim formacie Family Feud.


(Mackuch, 25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze z wielu redakcji nagrywają wspomnienia Polaków ratujących Żydów

Realizacją projektu "Silent Heroes" zajmuje się Agencja Warszawa

"Silent Heroes" to wideokronika historii Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Realizacją projektu zajmuje się Agencja Warszawa.

W ramach "Silent Heroes" dziennikarze z wielu redakcji nagrywają wspomnienia polskich bohaterów, którzy mimo grożącej im kary śmierci pomagali Żydom w czasie wojny. Celem projektu jest ocalenie przed zapomnieniem bohaterskich czynów i zjednoczenie Polaków wokół pamięci o nich. Pomysłodawcą projektu jest fundacja From the Depths, a realizuje go Agencja Warszawa.

W kronice "Silent Heroes" zgromadzono już m.in. rozmowę z Natalią Jakoniuk, którą przeprowadził Bartosz Węglarczyk (Onet.pl); z Ireną Senderską-Rzońcą, przeprowadzoną przez Marcina Dobrowolskiego ("Puls Biznesu"); ze Stanisławem Galasem przeprowadzoną przez Marię Kądzielską ("Wprost"); z Krystyną Kawczyńską-Krysiak przeprowadzoną przez Aleksandra Wierzejskiego (TV Republika). Projekt ma być realizowany, dopóki nie zostaną nagrane wywiady ze wszystkimi żyjącymi osobami, które pomagały Żydom.

Filmy "Silent Heroes" są udostępnione na stronie internetowej Fundacji From the Depths i w mediach społecznościowych w angielskiej oraz hebrajskiej wersji językowej. Nagrania będą stanowiły także część ekspozycji Centrum Edukacji o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

(AMS, 25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo