Dział: RADIO

Dodano: Październik 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Fabisiak zwolniony z Polskieradio.pl dołączy do zespołu Polskiego Radia 24

(fot. pixabay.com)

Michał Fabisiak, którego zwolniono z portalu Polskieradio.pl, będzie pracować w informacyjno-publicystycznym Polskim Radiu 24.

Michał Fabisiak w ubiegłym tygodniu otrzymał wypowiedzenie, po tym jak nie chciał ujawnić redaktorowi naczelnemu Piotrowi Chęcińskiemu swoich informatorów, o czym informowaliśmy jako pierwsi. Fabisiak napisał, że z wewnętrznego sondażu Prawa i Sprawiedliwości wynika, że w wyborach prezydenckich w Warszawie duże szanse na zwycięstwo w pierwszej turze ma wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, ale nominację partyjną ma otrzymać marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Informacja później zniknęła ze strony Polskieradio.pl.

We wtorek 24 października z Michałem Fabisiakiem spotkał się prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. Po spotkaniu spółka poinformowała w komunikacie prasowym, że dziennikarz podejmie pracę w Polskim Radiu 24. Z naszych informacji wynika, że  prawdopodobnie będzie pracować jako reporter.

Michał Fabisiak do zespołu portalu Polskieradio.pl dołączył w styczniu br. Wcześniej związany był z Wirtualną Polską, Grupą Radiową Time, RMF Maxxx i Radiem PiN.


(KOZ, 25.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Październik 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM i Tok FM zyskują w największych miastach

(fot. pixabay.com)

W największych miastach rośnie słuchalność RMF FM i Radia Tok FM, a maleje Trójki i Radia Zet.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań) w okresie styczeń-wrzesień br. RMF FM uzyskał 13,6 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 12,8 proc. w analogicznym okresie ub.r. Drugi był Program III Polskiego Radia, którego słuchalność spadła rok do roku z 12 proc. do 9,8 proc. Udział Radia Zet wyniósł 9 proc. wobec 9,7 proc. przed rokiem. Czwarte było Radio Tok FM, notując wzrost z 7,7 proc. do 8,2 proc.

Program I Polskiego Radia, którego udział zmniejszył się z 6,7 proc. do 5,9 proc., wyprzedziła sieć Eska (wzrost z 6,7 proc. do 7,2 proc.) i Radio Vox FM (spadek z 6,8 proc. do 6,4 proc.).

(KOZ, 26.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo