Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Październik 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Znamy zwycięzców Fotosprint 2017 - czyli Otwartych Mistrzostw Jury w Fotografowaniu

Konkurs zorganizowała Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu. Współorganizatorami były jurajskie gminy: Gmina Janów i Gmina Olsztyn. W zawodach wystartowało 110 zawodników z całej Polski. Wśród uczestników znaleźli się także obcokrajowcy - to dwie osoby z Ukrainy.

Press

Wyjątkowość rywalizacji w Fotosprincie polega na tym, że zabawa rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Zadaniem uczestników było wykonanie dwóch zdjęć nawiązujących do tematu, który do momentu startu pozostawał tajemnicą. Zawodnicy na realizację zadania mieli tylko sześć godzin. Przez pierwsze trzy godziny konkursu fotografie wykonywano na terenie Gminy Olsztyn, następnie własnymi środkami transportu lub podstawionym bezpłatnym autobusem, uczestnicy przenieśli się do Mstowa i na terenie tej gminy fotografowali przez kolejne trzy godziny. Na mecie w Mstowie o godz. 16.00 zjawiło się 103 Zawodników, którzy dostarczyli łącznie 197 zdjęć z gmin Olsztyn i Mstów.

(Fot. festiwalsztukifotoreportazu.org)
(Fot. festiwalsztukifotoreportazu.org)
(Fot. festiwalsztukifotoreportazu.org)

 

Podczas Finału jurorzy Jacek Bonecki i Arek Ławrywianiec wybierali publicznie i turniejowo jedno zdjęcie spośród pokazywanych na ekranie losowo wybranych trzech. Zdjęcia nie były oznaczone nazwiskami autorów, a jedynie numerami startowymi, które były znane tylko ich właścicielom. Jurorzy mieli obowiązek publicznie uzasadnić swoją decyzję i publicznie skomentować każde zdjęcie.

Press

Ostatecznie, po wielogodzinnych publicznych dyskusjach, które miały wyraźny charakter warsztatów fotograficznych, wybrali finałową siódemkę, a spośród niej zwycięzców. Dopiero wtedy ujawniono nazwiska. Zwycięzcy otrzymali z rąk Wójtów Mstowa Tomasza Gęsiarza i Adama Markowskiego piękne, ręcznie robione medale oraz materiały promocyjne Gminy Mstów, a z rąk Prezesa Fundacji Festiwal Sztuki fotoreportażu, Marcina Szpądrowskiego, organizatora Konkursu, bardzo liczne i cenne nagrody od Sponsorów i Fundacji.

Zawodnicy podczas całego dnia mogli liczyć na serwis herbaciano-kawowy, który zapewniała Firma Mokate S.A. oraz na wody mineralne dostarczane przez Jurajska Sp. z o.o.

Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 (Fot. Julia Zasada)
I V-ce Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 (Fot. Magdalena Krawczyk)
II V-ce Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 (Fot. Kacper Pyka)

 

Finaliści konkursu:
Numer startowy 12 – Julia Zasada – Rędziny
Numer startowy 24 – Mateusz Marczak – Turek
Numer startowy 48 – Jacek Fafrowicz – Częstochowa
Numer startowy 69 – Kacper Pyka – Blachownia
Numer startowy 74 – Przemysław Skoczylas – Częstochowa
Numer startowy 81 – Magdalena Michalak – Częstochowa
Numer startowy 91 – Magdalena Krawczyk – Częstochowa

Zwycięzcy konkursu:
Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 - Julia Zasada – Rędziny
I V-ce Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 - Magdalena Krawczyk – Częstochowa
II V-ce Mistrz Jury w Fotografowaniu 2017 - Kacper Pyka – Blachownia


(24.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.