Dział: RADIO

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Piekary będzie miało trzy studia

(fot. pixabay.com)

W ramach remontu Miejskiego Domu Kultury w Piekarach, w którego budynku mieści się Radio Piekary, śląska rozgłośnia zbuduje od podstaw dwa studia, a jedno zmodernizuje.

- Dwa nowe studia będą wykorzystywane do bieżącej emisji. Z jednego prowadzone będą wszystkie pasma i programy prezenterskie, a drugie, większe, będzie wykorzystywane na potrzeby serwisów informacyjnych, codziennego programu publicystycznego "Rozmowa dnia" oraz wywiadów z artystami. Studio, które modernizujemy, będzie służyło między innymi do organizowania sesji nagraniowych zespołów muzycznych - mówi Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

W studiach zostanie rozbudowany system kamer do nagrywania materiałów wideo z myślą o ich zamieszczaniu w internecie. To wymaga odpowiedniego oświetlenia, wymiany instalacji elektrycznej, a nawet systemu klimatyzacji.

Muzyczno-informacyjne Radio Piekary nadaje w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Nadajnik i system antenowy zlokalizowane są na kominie Ciepłowni Radzionków.
Według badania Radio Track w ostatniej fali badawczej (lipiec-wrzesień br.) Radio Piekary miało 5,62 proc. udziału w rynku w województwie śląskim.


(PM, 23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Napastnik wtargnął do redakcji radia Echo Moskwy i ugodził w szyję zastępczynię naczelnego

Do redakcji rozgłośni Echo Moskwy wdarł się mężczyzna, który ostrym narzędziem ugodził w szyję zastępczynię redaktora naczelnego Tatianę Felgengauer. Dziennikarka trafiła do szpitala.

Stan Tatiany Felgengauer lekarze ocenili na ciężki, ale stabilny. Z relacji dziennikarzy radia Echo Moskwy, które cytują rosyjskie media, wynika, że napastnik najpierw zaatakował ochroniarza, któremu prysnął w twarz gazem łzawiącym, a potem przedarł się na 14. piętro budynku, gdzie mieści się redakcja rozgłośni. Napastnik został obezwładniony i przekazany policji. Jak podaje moskiewski oddział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych napastnik jest cudzoziemcem, ale jego obywatelstwa służby prasowe MSW nie podają.

Agencja Interfax, powołując się na informatora z organów ścigania, podała, że śledczy przyjęli wersję, iż do ataku nie doszło z powodu działalności zawodowej Felgengauer, tylko, że w grę wchodzą motywy osobiste. Jednak inna dziennikarka radia Echo Moskwy Tonia Samsonowa napisała, że Tatiana Felgengauer nie jest znajoma napastnika.

(MAK, 23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo