Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spot PiS krytykujący prezydent Warszawy wykorzystuje materiały różnych mediów

(screen z YouTube.com)

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sieci spot krytykujący Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. W materiale wykorzystano fragmenty publikacji różnych mediów na temat afery reprywatyzacyjnej. Spot opublikowano 21 października br., w w dniu konwencji Platformy Obywatelskiej.

Spot pod tytułem "Czy POzwolimy im na więcej?"  zamieszczono na oficjalnym kanale PiS na youtubie. "Dziś PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym co dzieje się pod jej rządami?" przeczytać można w opisie materiału. W spocie, który trwa 1,25 min. znalazły  m.in. fragmenty tekstów "Dziennika Gazety Prawnej", "Faktu" , "Do Rzeczy", Dziennik.pl oraz Wyborcza.pl. Ponadto umieszczono w nim fragmenty wypowiedzi z Telewizja Republika i TVP Info. Wszystkie cytowane materiały prasowe dotyczą afery reprywatyzacyjnej z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. (Mackuch) 

(22.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Według mediów nową szefową PISF będzie Anna Ferens

Anna Ferens, kierownik redakcji form dokumentalnych w TVP, wymieniana jest w mediach jako kandydatka na szefa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ferens nie potwierdza tych informacji.

Piotr Zaremba napisał na Wpolityce.pl, że powołanie Anny Ferens na stanowisko szefowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest "prawie pewne". Zgodnie z ustawą o kinematografii dyrektora PISF powołuje na pięć lat minister kultury i dziedzictwa narodowego, po przeprowadzeniu konkursu. Jednak MKiDN mimo odwołania poprzedniej szefowej PISF Magdaleny Sroki nie rozpisało na razie konkursu. Sroka zapewnia, że sprawę swojego odwołania zaskarży do sądu i będzie domagała się przywrócenia na stanowisko. - Zostałam wybrana na pięć lat, a decyzja ministra Glińskiego o moim odwołaniu jest bezprawna - mówi Sroka.

Anna Ferens na pytanie "Presserwisu", czy jest zainteresowana objęciem stanowiska prezesa PISF, odpowiedziała: "Jestem skoncentrowana na aktualnych zajęciach". Od 2016 roku jest kierownikiem redakcji form dokumentalnych TVP 1. W przeszłości związana była z TVN.


(Mackuch, 24.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo