Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP oczekuje od Emitelu obniżenia opłat za korzystanie z MUX 8

(fot. pixabay.com)

TVP oczekuje, że Emitel obniży opłaty za nadawanie z MUX 8 - dowiedział się "Presserwis".  

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nadawcy publicznemu trzy sloty na ósmym multipleksie cyfrowym, które telewizja może przeznaczyć na trzy kanały w standardowej rozdzielczości (SD) albo po jednym w SD i HD. Z MUX 8, którego operatorem jest Emitel, cztery kanały od końca 2016 roku nadają nadawcy komercyjni. Na początku br. zarząd TVP sugerował, że chce wykorzystać MUX 8 do nadawania w wysokiej rozdzielczości kanału TVP Info. W sierpniu br. prezes Jacek Kurski zapowiadał, że na MUX 8 jako pierwszy znajdzie się TVP Sport HD.

- Pytanie o HD na MUX 8 jest przedwczesne. Faktyczny zasięg tego multipleksu ledwie przekracza 40 proc. - odpowiada "Presserwisowi" Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. Stwierdza on, że potrzebne są decyzje regulatorów (KRRiT i UKE) odnośnie do tego multipleksu, które pozwolą wszystkim uczestnikom w niego inwestować, a "do tego niezbędne jest obniżenie ceny przez Emitel, adekwatne do jego wartości rynkowej". W styczniu br. Stanecki informował "Presserwis", że według wynegocjowanych przez nadawców komercyjnych stawek za emisję jednego kanału na MUX 8 trzeba zapłacić Emitelowi 6,2 mln zł. Biuro prasowe Emitelu odniesie się do sprawy w przyszłym tygodniu. 

(Mackuch, 22.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spot PiS krytykujący prezydent Warszawy wykorzystuje materiały różnych mediów

(screen z YouTube.com)

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sieci spot krytykujący Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. W materiale wykorzystano fragmenty publikacji różnych mediów na temat afery reprywatyzacyjnej. Spot opublikowano 21 października br., w w dniu konwencji Platformy Obywatelskiej.

Spot pod tytułem "Czy POzwolimy im na więcej?"  zamieszczono na oficjalnym kanale PiS na youtubie. "Dziś PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym co dzieje się pod jej rządami?" przeczytać można w opisie materiału. W spocie, który trwa 1,25 min. znalazły  m.in. fragmenty tekstów "Dziennika Gazety Prawnej", "Faktu" , "Do Rzeczy", Dziennik.pl oraz Wyborcza.pl. Ponadto umieszczono w nim fragmenty wypowiedzi z Telewizja Republika i TVP Info. Wszystkie cytowane materiały prasowe dotyczą afery reprywatyzacyjnej z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. (Mackuch) 

(22.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo