Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Kantereit również bez zgody na pracę w TVN 24. Dyrektor Trójki nie komentuje

Robert Kantereit będzie musiał wybrać: praca w TVN 24 czy w radiowej Trójce (screen z YouTube)

Zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę z TVN 24, oprócz Artura Andrusa, nie otrzymał również drugi dziennikarz radiowej Trójki - Robert Kantereit.

W czwartek informowaliśmy, że zgody na dalsze występowanie jako komentator "Szkła kontaktowego" w TVN 24 nie otrzymał Artur Andrus, pracujący w Programie III Polskiego Radia. Z TVN 24 współpracował od roku 2005.

Okazuje się, że w podobnej sytuacji jest Robert Kantereit, który w 2015 roku zastąpił Jarosława Kuźniara jako prowadzącego poranne "Wstajesz i wiesz" w TVN 24. Kantereit w Programie III pracuje od 2004 roku, obecnie prowadzi popołudniowe wydanie "Zapraszamy do Trójki".

Robert Kantereit potwierdził informacje ”Presserwisu”, ale sprawy nie komentuje.

Zapytaliśmy dyrektora radiowej Trójki Wiktora Świetlika, czy stanie w obronie swoich dziennikarzy. – Zgody konkurencyjne to decyzje zarządu, których nie komentuję – odpowiedział nam tylko Świetlik.

(KOZ, 20.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Czabański o likwidacji abonamentu RTV

Jestem za tym, aby abonament był finansowany z budżetu państwa - powiedział dziennikarzom "Super Expressu" (Grupa ZPR Media) Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia - 7 zł miesięcznie. W resorcie kultury trwają prace nad tym, aby abonament był płacony razem z PIT i CIT i wynosił ok. 8 zł miesięcznie - podaje gazeta.

"Trwają poszukiwania innego rozwiązania" - powiedział dziennikowi Krzysztof Czabański. Według niego opłata abonamentowa powinna być zniesiona dla wszystkich, a pieniądze na finansowanie mediów publicznych powinny pochodzić z budżetu państwa.

"To byłby dobry i ciekawy pomysł, nad którym trzeba się mocno zastanowić. Byłby to projekt z korzyścią dla ludzi. Nie byłyby to opłaty indywidualne, nie absorbowałyby nikogo. Trzeba tylko przy tym zagwarantować konkretne sumy na media publiczne, zapisując w ustawie, jaka część budżetu idzie na media publiczne. Ja proponowałbym wtedy, aby zrobić zapis w tej kwestii od 2,5 mld zł do 3 mld zł rocznie" - powiedziała "Super Expressowi" Krzysztof Czabański. (PAP, TAD)

(20.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.