Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat oburzony zarzutami Jacka Kurskiego

Telewizja Polsat apeluje do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, aby nie angażował jej w rozgrywki polityczne. Prostuje informacje podane przez prezesa TVP w rozmowie z ”Rzeczpospolitą”.

Prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z ”Rzeczpospolitą” mówił, że TVP ”stała się przeciwwagą dla TVN i Polsatu, które prawie już nie informują o pracach państwa i rządu, tylko zajmują się metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego”. ”Marzę o telewizji wyważonej i tym samym jeszcze bardziej obiektywnej, ale musielibyśmy mieć obiektywne TVN i Polsat, a wtedy TVP w oczywisty sposób też nie tylko chciałaby, ale wręcz musiałaby być bardziej wyważona. A w stacjach komercyjnych czasem mamy wręcz niedoinformowanie albo informowanie z kontekstem, z tezą i z przekazem negatywnym” – powiedział Kurski.

Pytany o przykłady niedoinformowania wskazał, że 17 marca ub.r. żadna telewizja komercyjna – ani TVN, ani Polsat – nie pokazała odsłonięcia przez prezydenta Andrzeja Dudę Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. ”Żadna telewizja komercyjna nie zrobiła relacji o tym, że papież Franciszek po powrocie ze Światowych Dni Młodzieży w publicznym wystąpieniu dziękował Polakom i podał Polskę jako wzór dla chrześcijańskiej tożsamości i systemu wartości do naśladowania dla innych” – podał. ”Gdyby nie TVP Info, Polacy zapewne nie wiedzieliby, że działa komisja śledcza ds. Amber Gold, bo inne kanały informacyjne ignorują większość ważnych przesłuchań, a jeśli jakieś transmitują, to dlatego, że muszą, bo robi to TVP Info” – mówił dalej.

Telewizja Polsat w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu poinformowała, że Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Polsat przypomniał również, że zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana na żywo w Polsat News 2, oraz że nadawca szeroko relacjonował wizytę Ojca Świętego w Polsce.

”Zdecydowanie negujemy stwierdzenie Prezesa TVP, iż Polsat »zajmuje się tylko metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego«. Stwierdzenie to stoi w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce” – napisano w oświadczeniu. ”Apelujemy do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji” – kończy Polsat.

(KOZ, 20.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjska dziennikarka chce rywalizować z Putinem o prezydenturę

(fot. pl.wikipedia.org)

Rosyjska dziennikarka telewizyjna i celebrytka Ksenia Sobczak ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich.

Sobczak od 2011 roku otwarcie popiera rosyjską opozycję. Komentatorzy cytowani przez miejscowe media wskazują jednak, że jej kandydatura jest inspirowana przez Kreml i ma stanowić element ubarwiający kampanię wyborczą. 36-letnia dziennikarka jest córką zmarłego w 2000 roku byłego mera Sankt Petersburga Anatolija Sobczaka, u którego boku swoje pierwsze polityczne kroki stawiali Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew. W przeszłości prowadziła programy w głównych rosyjskich stacjach telewizyjnych (m.in. była gospodarzem bardzo popularnego reality show "Dom 2") i radiowych. Obecnie jest związana z opozycyjną telewizją Dożd.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu 2018 roku.

(LL, 20.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo