Dział: PRASA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Listopadowy "Glamour" przygotowały wyłącznie kobiety

Na okładce listopadowego "Glamour" znajdzie się Martyna Wojciechowska (fot. Burda)

Siedemnaście listopadowych wydań "Glamour" z całego świata przygotowały wyłącznie kobiety - fotografki, makijażystki, stylistki i dziennikarki. Pismo promowane jest hasłem #PoweredByWomen.

Międzynarodowa akcja ma zwracać uwagę na równowagę płci przy zatrudnianiu współpracowników. Na okładce polskiej edycji "Glamour" (Burda International Polska) wystąpiła Martyna Wojciechowska. Za realizację sesji odpowiadały trzy polskie fotografki - Iza Grzybowska, Zuza Krajewska i Gosia Turczyńska.

Gwiazdy wszystkich okładek pozują w T-shircie z hasłem Women Power Love, który zaprojektowała Stella McCartney. Podobne koszulki będą sprzedawane w sieci, część dochodu trafi na konto inicjatywy amerykańskiej edycji "Glamour" - The Girl Project, która wspiera edukację dziewczynek na całym świecie.

Polska edycja listopadowego "Glamour" ukaże się 19 października br.

Press

(JOK, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nominacje do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017

Radio Zet ogłosiło jedenaście nominacji do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada br.

Nominacje otrzymali: Wojciech Bojanowski za reportaż "Śmierć na komisariacie" (program "Superwizjer", TVN 24); Marcin Dobski za artykuł "Wysoka pensja Kijowskiego w KOD" (internetowe wydanie "Rzeczpospolitej"), Michał Kołodziejczyk za cykl wywiadów z polskimi sportowcami, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu "Karol Bielecki: Nie mam oka, nie stało się nic wielkiego" (magazyn "Plus Minus" dziennika "Rzeczpospolita"); Justyna Kopińska za reportaż "Ile mamy trupów w szafie?" ("Duży Format", "Gazeta Wyborcza"); Tomasz Piątek za książkę "Macierewicz i jego tajemnice"; Jan Pospieszalski za cykl programów publicystycznych "Warto rozmawiać", a w szczególności za odcinek poświęcony spektaklowi "Klątwa" wystawianemu w Teatrze Powszechnym w Warszawie (TVP 1); Magdalena Rigamonti za wywiad z Wacławem Berczyńskim "Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale" ("Dziennik Gazeta Prawna"); Adam Wajrak za cykl artykułów na temat ochrony Puszczy Białowieskiej ("Gazeta Wyborcza"); Katarzyna Włodkowska za reportaż "Dom zły" ("Duży Format", "Gazeta Wyborcza"); Piotr Zaremba za artykuł "Sądownictwo wymaga naprawy. Ale dopiero co wniesiona ustawa o Sądzie Najwyższym to »o jeden most za daleko«" (wpolityce.pl); Ewa Żarska za reportaż "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać" (Polsat News).

Laureat Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017 ogłoszony zostanie 15 listopada br. podczas gali w warszawskiej Zachęcie.
Nagroda wręczana jest od 2005 roku. Przyznaje ją kapituła, którą tworzą szefowie polskich mediów (w tym roku bez przedstawicieli TVP). Zwycięzca oprócz statuetki otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł netto, której fundatorem jest w tym roku Mennica Polska.

Wśród laureatów Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego znalazły się w ostatnich latach: Bianka Mikołajewska (2015); Małgorzata Zubik i Iwona Szpala (2016).

(JOK, 19.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo