Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Mali giganci" będą w TVN o wcześniejszej porze

Jury programu. Od lewej: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i Sonia Bohosiewicz (fot. Mirosław Sosnowski/TVN)

W niedzielę 5 listopada TVN zacznie emisję trzeciego sezonu talent show "Mali giganci".

Premierowe odcinki pokazywane będą w niedziele o godz. 17, podczas gdy pierwszy i drugi sezon oglądać można było w soboty o 20. Prowadzącym "Małych gigantów" pozostaje Filip Chajzer, a jury tworzyć mają Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki. Trzeci sezon będzie liczyć osiem odcinków.

Nagrania programu zakończyły się na początku marca. - Już wtedy wiedzieliśmy, że ze względów budżetowych nie zmieścimy programu w wiosennej ramówce. Rozważaliśmy pokazanie "Małych gigantów" w wakacje, ale to rozwiązanie nie wytrzymało analizy ekonomicznej - latem nie ma ani takiej widowni, ani takich pieniędzy na rynku, żeby uzasadnić emisję tak dużego programu rozrywkowego - opowiada Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. - Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej - w listopadzie i grudniu widownia o godz. 17 jest porównywalna z prime time, a też i stan rynku reklamowego jest taki, że warto zawalczyć o dodatkowych widzów - tłumaczy.

Zdaniem Bogdana Czai popołudniowa pora wydaje się optymalna ze względu na profil widowni tego programu. - Jeśli oglądają go rodzice z dziećmi, to mamy szansę na zebranie przed telewizorami więcej widzów niż przed 22, kiedy kończyła się emisja w sobotnie wieczory - zwraca uwagę. Czaja ma nadzieję, że trzecia seria będzie mieć lepsze wyniki od drugiej.

Pierwszą edycję "Małych gigantów" wiosną 2015 roku śledziło średnio 3,38 mln widzów, a drugą wiosną 2016 roku - 2,56 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Jednocześnie z końcem października TVN zakończy emisję reality show "Drzewo marzeń", prowadzonego przez Mateusza Gesslera (w niedziele o 18).

(KOZ, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Świątek obok Klarenbacha prowadzi "Minęła 8" w TVP Info

Krzysztof Świątek będzie prowadzić "Minęła 8" w piątki (screen Tvp.info)

Krzysztof Świątek, szef publicystyki Polskiego Radia 24, zaczął prowadzić program publicystyczny "Minęła 8" w TVP Info.

Świątek w roli gospodarza "Minęła 8" zadebiutował w zeszłym tygodniu, będzie prowadzić program co piątek.

Dotychczas jedynym prowadzącym był Adrian Klarenbach, który pozostaje prezenterem programu od poniedziałku do czwartku. Program oglądać można w dni powszednie o 8.10 rano.

Krzysztof Świątek od stycznia br. jest kierownikiem redakcji publicystyki w Polskim Radiu 24. Jest autorem audycji "Świątek w piątek".

Wcześniej - od 2004 roku - Świątek pracował w "Tygodniku Solidarność", ostatnio jako redaktor naczelny. W TVP Info był jednym z prowadzących program "Cztery strony".

(KOZ, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo