Temat: etyka mediów

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemowit Kossakowski stanie przed komisją etyki TVP

Samuel Pereira i Ziemowit Kossakowski w przeszłości gościli na antenie Telewizji Republika (screen z YouTube.com)

Sprawą tekstu Ziemowita Piasta Kossakowskiego pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowanego na stronie Tvp.info ma się zająć komisja etyki TVP.

Orzeczenie komisji stwierdzające naruszenie zasad etyki dziennikarskiej stanowi podstawę dla pracodawcy (dyrektora jednostki zatrudniającej) do wnioskowania o rozwiązanie umowy o pracę, zastosowania kary porządkowej, wystąpienie o cofnięcie karty ekranowej, czy w przypadku dziennikarza-współpracownika - wystąpienie o rozwiązanie uowy cywilnoprawnej lub cofnięcie karty ekranowej.

Z naszych informacji wynika, że przed komisją nie stanie żaden z przełożonych Ziemowita Kossakowskiego. Informacje te próbowaliśmy potwierdzić u Dobromiły Skalskiej, przewodniczącej komisji. "Komisja Etyki TVP zajmuje się sprawą materiału p. Kossakowskiego. Postępowanie jest jednak niejawne. Szczegóły po zakończeniu prac w Centrum Informacji TVP" - napisała Skalska w mailu przesłanym do redakcji "Presserwisu". Centrum Informacji TVP nie odpowiedziało na pytanie, kiedy dojdzie do posiedzenia komisji etyki w tej sprawie.

Według Michała Szułdrzyńskiego, zastępcy redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), szefowie Kossakowskiego, w tym Samuel Pereira, mogą spać spokojnie, choć zapewne aprobowali feralny tekst. - W tym przypadku trudno mówić o "wypadku przy pracy". Tekst pisany był na konkretne zamówienie. Przez trzy dni był na stronie i nie przeszkadzał żadnemu z szefów TVP - mówi Szułdrzyński. Dziennikarz przypomina, że kilka informacji podanych przez Kossakowskiego cytowały również "Wiadomości" TVP. - Wydawcom w każdej redakcji zdarza się wypuścić niezweryfikowany materiał albo fake news. To było jednak świadome i skoordynowane działanie. Podejrzewam, że nikomu w TVP włos z głowy nie spadnie - dodaje Szułdrzyński.

(Mackuch, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Mali giganci" będą w TVN o wcześniejszej porze

Jury programu. Od lewej: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i Sonia Bohosiewicz (fot. Mirosław Sosnowski/TVN)

W niedzielę 5 listopada TVN zacznie emisję trzeciego sezonu talent show "Mali giganci".

Premierowe odcinki pokazywane będą w niedziele o godz. 17, podczas gdy pierwszy i drugi sezon oglądać można było w soboty o 20. Prowadzącym "Małych gigantów" pozostaje Filip Chajzer, a jury tworzyć mają Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki. Trzeci sezon będzie liczyć osiem odcinków.

Nagrania programu zakończyły się na początku marca. - Już wtedy wiedzieliśmy, że ze względów budżetowych nie zmieścimy programu w wiosennej ramówce. Rozważaliśmy pokazanie "Małych gigantów" w wakacje, ale to rozwiązanie nie wytrzymało analizy ekonomicznej - latem nie ma ani takiej widowni, ani takich pieniędzy na rynku, żeby uzasadnić emisję tak dużego programu rozrywkowego - opowiada Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. - Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej - w listopadzie i grudniu widownia o godz. 17 jest porównywalna z prime time, a też i stan rynku reklamowego jest taki, że warto zawalczyć o dodatkowych widzów - tłumaczy.

Zdaniem Bogdana Czai popołudniowa pora wydaje się optymalna ze względu na profil widowni tego programu. - Jeśli oglądają go rodzice z dziećmi, to mamy szansę na zebranie przed telewizorami więcej widzów niż przed 22, kiedy kończyła się emisja w sobotnie wieczory - zwraca uwagę. Czaja ma nadzieję, że trzecia seria będzie mieć lepsze wyniki od drugiej.

Pierwszą edycję "Małych gigantów" wiosną 2015 roku śledziło średnio 3,38 mln widzów, a drugą wiosną 2016 roku - 2,56 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Jednocześnie z końcem października TVN zakończy emisję reality show "Drzewo marzeń", prowadzonego przez Mateusza Gesslera (w niedziele o 18).

(KOZ, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo