Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Magazyn kryminalny 997" znika z TVP 2 po zacytowaniu opinii o nim na stronie Radia Maryja

Emisja programu "997" została wstrzymana po jednym odcinku (screen Vod.tvp.pl)

"Magazyn kryminalny 997" Michała Fajbusiewicza po jednym odcinku w jesiennej ramówce spadł z anteny TVP 2. Stało się to dwa dni po tym, jak Radio Maryja na swojej stronie zacytowało wypowiedź o komunistycznych korzeniach tego programu. Dyrektor Dwójki Marcin Wolski zapewnia, że program wróci na antenę. Fajbusiewicz jest innego zdania.

"Magazyn kryminalny 997" po kilkuletniej przerwie wrócił do TVP 2 przed tygodniem, 5 października o 22.40. W czwartek 12 października kolejny odcinek programu nie został już wyemitowany. – Dostałem tylko informację mailową, że wstrzymane są emisje i poproszono o zatrzymanie produkcji. Zasugerowano, że trzeba popracować nad lepszą jakością programu, ale to jest chyba wymysł, bo dopiero co spotkaliśmy się z dyrekcją Dwójki i omawialiśmy kolejne odcinki – mówi Michał Fajbusiewicz. - Sytuacja jest paranoiczna. Cztery gotowe programy czekają, siedem jest w warstwie zdjęciowej nakręconych - dodaje Fajbusiewicz.

Biuro prasowe TVP przekazało nam, że kierownictwo Dwójki podjęło "autonomiczną decyzję o zawieszeniu emisji programu 997 na okres najbliższych dwóch tygodni w celu dokonania koniecznych zmian w formacie programu".

- Komisja kolaudacyjna miała szereg zastrzeżeń do pierwszego odcinka. Postulowała zmiany, które nie zostały wprowadzone przez realizatorów. Drugi odcinek też wzbudził kontrowersje. Musiałem zdjąć program z anteny - mówi Marcin Wolski, dyrektor TVP 2. 

Michał Fajbusiewicz komentuje: – Trudno się przyznać, że pan Kurski (Jacek Kurski, prezes TVP - przyp. red.) kazał zdjąć program z anteny, bo po tekście na stronie Radia Maryja się zagotowało.

Chodzi o wypowiedź publicysty Witolda Gadowskiego, umieszczoną 10 października na jego kanale na YouTube i cytowaną na stronie internetowej Radia Maryja: ”Ten magazyn rozpoczął się w 1986 roku, kiedy uzyskał akceptację towarzysza generała Czesława Kiszczaka i tak egzystował sobie przez długie lata. Został zdjęty z anteny w ramach dekomunizacji anten, ale powrócił”.

- Zależy nam na dobrej współpracy z policją. Program po zmianach na pewno wróci do TVP 2 - zapewnia Marcin Wolski. 

- Podejrzewam, że na antenę już nie wrócimy - mówi jednak Michał Fajbusiewicz. 

Dwójka pokazywała "997" od 1986 do 2010 roku (jesienią 2009 roku program był emitowany w TVP Info). Od 1990 roku program prowadził Michał Fajbusiewicz. Od jesieni 2013 roku jego magazyn "997 - Fajbusiewicz na tropie" pokazywał Polsat Play.


(Mackuch, KOZ, 13.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT ma dostać z budżetu 30 mln zł w 2018 roku

(fot. pixabay.com)

W budżecie państwa na 2018 rok rząd zaplanował 30 mln zł na działalność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Projekt budżetu trafił już do Sejmu. Parlament ma przyjąć ustawę budżetową 15 grudnia br.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów zakłada, że wydatki na realizację ustawowych zadań KRRiT w latach 2018-2020 wyniosą 80 mln zł. Resort finansów w projekcie ustawy przypomina, że do zadań KRRiT należy m.in. finansowanie mediów publicznych.  

Przypomnijmy: w budżecie na 2017 rok wydatki KRRiT zostały ustalone na 30,2 mln zł. Natomiast w ustawie budżetowej na 2016 rok wydatki KRRiT miały nie przekroczyć 29,253 mln zł. Według sprawozdania KRRiT za rok 2016 opublikowanego 31 marca br. łącznie w 2016 roku na realizację wszystkich zadań KRRiT przeznaczyła 24,716 mln zł.

Projekt ustawy budżetowej nie zawiera danych dotyczących finansowania Rady Mediów Narodowych. Zgodnie z ustawą koszty jej działalności są pokrywane z budżetu Kancelarii Sejmu. Ze sprawozdania z działalności RMN w 2016 roku wynika, że Rada na swoją działalność w ub.r. wydała nieco ponad 322 tys zł. 

Drugie czytanie projektu budżetu w Sejmie ma się odbyć 12 grudnia, a 13 grudnia Komisja Finansów Publicznych ma rozpatrywać zgłoszone poprawki. Na 15 grudnia zaplanowano trzecie czytanie i uchwalenie ustawy budżetowej. W styczniu 2018 roku ustawa zostanie przedłożona do podpisu prezydentowi, który ma podjąć decyzję w ciągu siedmiu dni.


(Mackuch, 13.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo