Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zawieszony prezes PAP Artur Dmochowski złożył rezygnację

(screen z YouTube/Telewizja Republika)

Prezes Polskiej Agencji Prasowej Artur Dmochowski, którego zawiesiła rada nadzorcza PAP, złożył rezygnację ze stanowiska.

- Przede wszystkim z powodu różnicy zdań pomiędzy mną i radą nadzorczą co do wizji rozwoju Agencji i co do polityki finansowej - tłumaczy swoją rezygnację Artur Dmochowski.

Rada nadzorcza PAP jako powód zawieszenia Artura Dmochowskiego podała podała utratę zaufania i brak możliwości dalszej współpracy.

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju ub.r. W latach 80. założył pisma "Od Nowa" i "Czas Solidarności". Później był m.in. redaktorem "Nowego Dziennika" w Nowym Jorku i szefem redakcji TVP Kraków. W latach 2006-2009 kierował TVP Historia. Później był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Słowa i Myśli, współpracował z "Gazetą Polską" i "Gazetą Polską Codziennie". W listopadzie 2015 roku został rzecznikiem prasowym MSZ. Dmochowski był również dyplomatą. Pełnił funkcję radcy ministra w MSZ, reprezentował Polskę w ramach misji KBWE w Gruzji i misji OBWE w Bośni i Hercegowinie. W latach 2000-2006 pełnił służbę dyplomatyczną w ambasadzie RP w Rzymie jako radca minister pełnomocny.

(KOZ, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hanna Myjak członkiem zarządu PAP

fot. PAP

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej Hannę Myjak.

Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że zarząd PAP będzie dwuosobowy. Członkiem zarządu została Hanna Myjak. Rada nadzorcza PAP oddelegowała do zarządu Tomasza Gizińskiego.

Rada nadzorcza PAP na stanowisko prezesa agencji zaproponowała Jolantę Hajdasz. RMN głosować będzie nad jej kandydaturą na kolejnym posiedzeniu.

Dotychczasowy prezes PAP Artur Dmochowski w poniedziałek został zawieszony przez radę nadzorczą agencji z powodu utraty zaufania i braku możliwości dalszej współpracy. Dmochowski w czwartek złożył pisemną rezygnację ze stanowiska.

Hanna Myjak dotychczas była wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Z Agencją Nieruchomości Rolnych, a wcześniej Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa, związana była od momentu jej powstania, czyli od 1992 roku. Wcześniej, w latach 1987-1992, pracowała w Ministerstwie Finansów na stanowisku naczelnika departamentu finansowania sfery budżetowej.

(KOZ, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo