Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książka Radosława Kotarskiego sprzedała się w pięć dni i czeka na dodruk

Radosław Kotarski, twórca edukacyjnego kanału na YouTube Polimaty, nauczył się w pół roku języka szwedzkiego, aby wypromować metody skutecznej i szybkiej nauki, jakie opisał w książce "Włam się do mózgu". W nieco ponad dwa tygodnie sprzedało się 25 tys. egz. pozycji, którą można kupić tylko w internecie.

- Prognozujemy, że do świąt Bożego Narodzenia sprzeda się 50 tys. egz. - informuje Radosław Kotarski. Pierwszy nakład sprzedał się w całości, kolejny ma trafić do czytelników przed 25 października br. Pozycja "Włam się do mózgu" powstała w oparciu o naukowe publikacje dotyczące skutecznych metod uczenia się i eksperymenty, które youtuber przeprowadził na sobie. Na wideo promującym tytuł Kotarski udowadnia, że w pół roku nauczył się języka szwedzkiego, z którym wcześniej nie miał nic wspólnego. Książka jest sprzedawana tylko na stronie internetowej jego wydawnictwa Altenberg. Z ceny za każdy sprzedany egzemplarz (49,90 zł) 4 zł trafia na program Pajacyk (obiady dla biednych dzieci).

Press

Dla twórców internetowych wydawanie książek to równie ważne źródło dochodów co udział w akcjach reklamowych. O biznesie tym pisaliśmy w "Press" w tekście: "Youtuber, czyli pisarz".


(GK, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zawieszony prezes PAP Artur Dmochowski złożył rezygnację

(screen z YouTube/Telewizja Republika)

Prezes Polskiej Agencji Prasowej Artur Dmochowski, którego zawiesiła rada nadzorcza PAP, złożył rezygnację ze stanowiska.

- Przede wszystkim z powodu różnicy zdań pomiędzy mną i radą nadzorczą co do wizji rozwoju Agencji i co do polityki finansowej - tłumaczy swoją rezygnację Artur Dmochowski.

Rada nadzorcza PAP jako powód zawieszenia Artura Dmochowskiego podała podała utratę zaufania i brak możliwości dalszej współpracy.

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju ub.r. W latach 80. założył pisma "Od Nowa" i "Czas Solidarności". Później był m.in. redaktorem "Nowego Dziennika" w Nowym Jorku i szefem redakcji TVP Kraków. W latach 2006-2009 kierował TVP Historia. Później był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Słowa i Myśli, współpracował z "Gazetą Polską" i "Gazetą Polską Codziennie". W listopadzie 2015 roku został rzecznikiem prasowym MSZ. Dmochowski był również dyplomatą. Pełnił funkcję radcy ministra w MSZ, reprezentował Polskę w ramach misji KBWE w Gruzji i misji OBWE w Bośni i Hercegowinie. W latach 2000-2006 pełnił służbę dyplomatyczną w ambasadzie RP w Rzymie jako radca minister pełnomocny.

(KOZ, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo