Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Kopczyński i Anna Sajewicz laureatami Nagrody im. Beaty Pawlak

Krzysztof Kopczyński i Anna Sajewicz nagrodzeni w tegorocznej edycji Nagrody im. Beaty Pawlak za książkę "Dybuk. Opowieść o nieważności świata" (Agora, Warszawa 2017).

Press

W nagrodzonej książce Kopczyński i Sajewicz skupiają się na relacjach chasydów z Izraela pielgrzymujących do Humania z mieszkańcami tego miasta. To opowieść o tym,  jak obie strony chętnie wychodzą poza oczywistą dychotomię: swój – obcy, miejscowy – cudzoziemiec. Książka jest także panoramą współczesnej Ukrainy – młodego państwa borykającego się z licznymi trudnościami: poradziecką przeszłością, kłopotami z Rosją. 

Nagroda im. Beaty Pawlak, dziennikarki, reporterki, ofiary zamachu na Bali w 2002 roku, została wręczona po raz piętnasty. Nagrodą opiekuje się Fundacja im. Stefana Batorego.


(AMS, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książka Radosława Kotarskiego sprzedała się w pięć dni i czeka na dodruk

Radosław Kotarski, twórca edukacyjnego kanału na YouTube Polimaty, nauczył się w pół roku języka szwedzkiego, aby wypromować metody skutecznej i szybkiej nauki, jakie opisał w książce "Włam się do mózgu". W nieco ponad dwa tygodnie sprzedało się 25 tys. egz. pozycji, którą można kupić tylko w internecie.

- Prognozujemy, że do świąt Bożego Narodzenia sprzeda się 50 tys. egz. - informuje Radosław Kotarski. Pierwszy nakład sprzedał się w całości, kolejny ma trafić do czytelników przed 25 października br. Pozycja "Włam się do mózgu" powstała w oparciu o naukowe publikacje dotyczące skutecznych metod uczenia się i eksperymenty, które youtuber przeprowadził na sobie. Na wideo promującym tytuł Kotarski udowadnia, że w pół roku nauczył się języka szwedzkiego, z którym wcześniej nie miał nic wspólnego. Książka jest sprzedawana tylko na stronie internetowej jego wydawnictwa Altenberg. Z ceny za każdy sprzedany egzemplarz (49,90 zł) 4 zł trafia na program Pajacyk (obiady dla biednych dzieci).

Press

Dla twórców internetowych wydawanie książek to równie ważne źródło dochodów co udział w akcjach reklamowych. O biznesie tym pisaliśmy w "Press" w tekście: "Youtuber, czyli pisarz".


(GK, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY