Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK bada koncentrację mediów i rynku reklamowego

W tym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów szczególnie przygląda się rynkowi mediów – czytamy w komunikacie prasowym UOKiK. Najnowsze badanie dotyczy rynku reklamy telewizyjnej.

„Prowadzimy już sześć analiz rynku dotyczących mediów. M.in. sprawdzamy relacje między wydawcami prasy a kolporterami, analizujemy również stopień koncentracji drukarni prasowych. Chcemy wiedzieć, jaka sytuacja panuje na rynku medialnym, czy jakieś spółki nie nadużywają pozycji dominującej oraz, czy nie dochodzi do zakłócania konkurencji” – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Najnowsze badanie dotyczy rynku reklamowego. „Z sygnałów, które otrzymujemy, wynika, że w niektórych segmentach w tej branży może występować duża koncentracja, co może prowadzić do zakłóceń konkurencji. W pierwszej kolejności sprawdzimy rynek reklamy telewizyjnej” - dodaje Marek Niechciał.
W lutym br. wiceminister kultury Jarosław Sellin informował, że UOKiK ma pomóc w repolonizacji mediów i będzie miał większe kompetencje w zakresie kontroli koncentracji właścicielskiej w mediach.

(11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Masa” próbuje zablokować sprzedaż książki Latkowskiego i Pytlakowskiego

Dom wydawniczy Rebis otrzymał wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki Piotra Pytlakowskiego i Sylwestra Latkowskiego „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”.

Książka Latkowskiego i Pytlakowskiego trafiła do sprzedaży 10 października br. W jej opisie na stronie internetowej czytamy, że jest to książka „o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury”.
Do wydawnictwa Rebis trafiło wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki i informacja o pozwie sądowym, wysłane przez pełnomocnika „Masy” - adwokata Michała Piecha. Jarosław Sokołowski „Masa” powołuje się na „naruszenie dóbr osobistych” i „dekonspirację świadka koronnego”. „W pozwie o naruszenie dóbr osobistych został zawarty wniosek o tymczasowe zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania sprzedaży ww. książki, a a w razie skierowania jej do sprzedaży, o wycofanie jej z punktów sprzedaży” - czytamy w piśmie pełnomocnika „Masy”. Znajduje się w nim też ostrzeżenie, że „w razie skierowania książki (…) do sprzedaży, do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przez osoby odpowiedzialne za dekonspirację świadka koronnego przestępstwa (...)”. - Przecież to śmieszne. „Masa”, który na Facebooku umieszcza zdjęcia z wakacji boi się dekonspiracji – komentuje Sylwester Latkowski.

(MAK, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo