Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz-Żak: pewne imprezy jak mundial powinny być w TVP

Zygmunt Solorz-Żak (fot. Telewizja Polsat)

– Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe jak mistrzostwa świata powinny być jednak w telewizji publicznej – mówił podczas konferencji PIKE w Poznaniu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu.

Andrzej Zarębski, prowadzący jeden z paneli podczas 44. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, zwrócił uwagę na problem rosnących gwałtownie kosztów licencji sportowych. – Pamiętam jak Polsat miał prawa do Ligi Mistrzów, a potem na rynek weszła platforma N i świętej pamięci Jan Wejchert wykupił Ligę Mistrzów za trzykrotną cenę płaconą dotychczas. Teraz patrzę, że te ceny wzrosły nie trzykrotnie, a dziesięciokrotnie – opowiadał Zarębski. Od sezonu 2018/19 rozgrywki te wrócą do Telewizji Polsat.
– Kolejne mistrzostwa świata zostały zakupione przez telewizję publiczną, cena wzrosła trzykrotnie – mówił uczestnik panelu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. – Dopóki będzie tak, że jeden będzie miał przewagę ekonomiczną zbierając reklamy i do tego mając abonament do takich sytuacji będzie dochodzić – tłumaczył Solorz-Żak. I przyznał: – Może powiem coś nietypowego i może to się wielu osobom nie spodoba. Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe, jak mistrzostwa świata, powinny być jednak w telewizji publicznej.
Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji i kolejnych – w 2022 roku – w Katarze.
Polsat transmitował Euro 2008 (Austria i Szwajcaria) i Euro 2016 (Francja). Wspólnie z TVP relacjonował też mundial w 2002 roku (Korea i Japonia) i w 2006 roku (Niemcy).

(KOZ, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Warzecha odsunięty od prowadzenia „W tyle wizji” w TVP Info

Łukasz Warzecha (fot. screen z YouTube)

Łukasz Warzecha, publicysta „Tygodnika do Rzeczy” został na miesiąc odsunięty od prowadzenia programów „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info.

Łukasz Warzecha, to jeden z prowadzących programy "W tyle wizji" i "W tyle wizji extra" (obok Marcina Wolskiego, Wiktora Świetlika, Doroty Łosiewicz, Stanisława Janeckiego, Magdaleny Ogórek, Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette i Wojciecha Surmacza). - Potwierdzam, że przez najbliższy miesiąc nie poprowadzę tych programów. O więcej szczegółów proszę pytać Centrum Informacji TVP.
Wysłaliśmy pytania do Centrum Informacji TVP, ale nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi.
Marcin Wolski szef telewizyjnej telewizyjnej Dwójki powiedział nam,ze nie ma wpływu na dobór prowadzących, choć sam jest pomysłodawca tych programów.
Łukasz Warzecha ostatnio m.in. w mediach społecznościowych krytykował niektóre działania Prawa i Sprawiedliwości.

(11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo