Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Smokowski i Twarowski odchodzą z "Liga+ Extra" wcześniej niż planowano

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski w niedzielę 15 października br. nie poprowadzą już programu "Liga+ Extra" w Canal+ Sport. - Nasi widzowie zobaczą innych prowadzących - mówi rzeczniczka stacji.

Dziennikarze odejdą oficjalnie z "Canal+" 30 listopada br. Jak już informowaliśmy, mają oni uruchomić własny projekt internetowy. Do końca rundy jesiennej Lotto Ekstraklasy mieli jednak prowadzić swój niedzielny program "Liga+ Extra" w Canal+ Sport. - Potwierdzam, że 15 października br. będą inni prowadzący - powiedziała nam Paulina Smaszcz-Kurzajewska, rzeczniczka prasowa NC+. Jak się dowiedzieliśmy, program mają poprowadzić dziennikarze Krzysztof Marciniak i Rafał Dębiński. Obaj odmówili nam potwierdzenia tej informacji.

(Mackuch, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz-Żak: pewne imprezy jak mundial powinny być w TVP

Zygmunt Solorz-Żak (fot. Telewizja Polsat)

– Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe jak mistrzostwa świata powinny być jednak w telewizji publicznej – mówił podczas konferencji PIKE w Poznaniu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu.

Andrzej Zarębski, prowadzący jeden z paneli podczas 44. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, zwrócił uwagę na problem rosnących gwałtownie kosztów licencji sportowych. – Pamiętam jak Polsat miał prawa do Ligi Mistrzów, a potem na rynek weszła platforma N i świętej pamięci Jan Wejchert wykupił Ligę Mistrzów za trzykrotną cenę płaconą dotychczas. Teraz patrzę, że te ceny wzrosły nie trzykrotnie, a dziesięciokrotnie – opowiadał Zarębski. Od sezonu 2018/19 rozgrywki te wrócą do Telewizji Polsat.
– Kolejne mistrzostwa świata zostały zakupione przez telewizję publiczną, cena wzrosła trzykrotnie – mówił uczestnik panelu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. – Dopóki będzie tak, że jeden będzie miał przewagę ekonomiczną zbierając reklamy i do tego mając abonament do takich sytuacji będzie dochodzić – tłumaczył Solorz-Żak. I przyznał: – Może powiem coś nietypowego i może to się wielu osobom nie spodoba. Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe, jak mistrzostwa świata, powinny być jednak w telewizji publicznej.
Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji i kolejnych – w 2022 roku – w Katarze.
Polsat transmitował Euro 2008 (Austria i Szwajcaria) i Euro 2016 (Francja). Wspólnie z TVP relacjonował też mundial w 2002 roku (Korea i Japonia) i w 2006 roku (Niemcy).

(KOZ, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY