Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika zapowiada pasmo komercyjne, wejście na giełdę i multipleks

Nowe logo Telewizji Republika to jeden z elementów odświeżenia wizerunku i ramówki stacji

TV Republika zapowiada wzbogacenie oferty programowej - m.in. o filmowo-rozrywkowe pasmo komercyjne. Ponadto planuje wejście na naziemny multipleks oraz na Giełdę Papierów Wartościowych. Na razie zmienia logotyp i ramówkę.    

Nowe logo i oprawa graficzna wprowadzone zostały 9 października br. - Zmiany w ramówce, w tym nowe programy, będą się pojawiać stopniowo do końca roku - zapowiedziała na spotkaniu z dziennikarzami Dorota Kania, redaktor naczelna TV Republika. - Nasz charakter patriotyczno-konserwatywny pozostaje niezmienny. Myślimy także o pozyskaniu młodszych widzów - dodaje Kania. W ramówce znalazły się między innymi dwa interaktywne programy: w piątek "Oddaję Państwu głos" z telefonicznym udziałem widzów (premiera: 13 października) oraz "TweetUP Republika", program współtworzony przez internautów (premiera 16 października). Kolejna nowość to "Gry tajnych służb" - niedzielny program Doroty Kani dotyczący zagadkowych śmierci związanych z największymi aferami w Polsce po 1989 roku. Premiera: 15 października. Nowe programy to także:  "Republika sztuki" Marcina Bąka, program religijny "Studnia" (premiera 29 października) oraz "Analfabet III RP" Piotra Goćka (premiera: listopad 2017). Zmiany wprowadzono także w prime time od godz. 18.30 do 21.30. Od 9 października br. o 18.30 emitowany jest program "Z Wiejskiej na gorąco" (autorki Magdalena Bałkowiec i Aleksandra Zarzycka). O godz. 18.45 (do tej pory o 19) rozpocznie się główny program informacyjny "Dzisiaj" prowadzony przez Ryszarda Gromadzkiego. Pasmo zakończy program "W punkt" Katarzyny Gójskiej. 

W przeciągu dwóch najbliższych lat stacja planuje także wzbogacenie oferty o filmowo-rozrywkowe pasmo komercyjne.

- Naszą siłą nie jest udział w rynku, lecz zasięg. Nielsen Audience Measurement nie bada oglądalności w internecie. A tam jesteśmy bardzo silni - mówi Tomasz Sakiewicz, wiceprezes zarządu Telewizji Niezależnej SA, która zarządza stacją Telewizja Republika. - Myślimy w przyszłości o wejściu na multipleks. Potem chcemy wprowadzić pasma komercyjne, w tym filmy i programy rozrywkowe. W planach jest także wejście na giełdę. Nie wiem jeszcze, czy wejdzie na nią jedynie nasza spółka, czy też grupa spółek właścicielskich - dodaje. Sakiewicz stwierdził w rozmowie z "Presserwisem", że jedyną i najważniejszą konkurencją dla TV Republika jest obecnie TVP Info.

Według danych Nielsen Audience Measurement spośród kanałów informacyjnych w pierwszym półroczu br. TV Republika zanotowała spadek udziału w rynku z 0,12 do 0,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub.r. TVP Info w tym czasie poprawiła wyniki - z 3,13 do 3,52 proc. udziału w rynku.


(Mackuch, 10.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Gutowski przechodzi z Trójki do TVN 24

Magazyn "Czarno na białym" nadawany jest od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 na antenie TVN 24 (screen TVN 24)

Marcin Gutowski, przez 11 lat dziennikarz Programu III Polskiego Radia, przechodzi do TVN 24.

Z naszych informacji wynika, że Marcin Gutowski ma dołączyć do zespołu magazynu "Czarno na białym". Gutowski w Trójce był reporterem, zajmował się głównie tematyką zagraniczną. Przygotowywał także audycje, m.in. "Życie intymne roślin", "Pępek świata" czy "Znaki zapytania". W minioną sobotę pożegnał się na antenie.

(KOZ, 10.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.