Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO udostępni drugi sezon "Watahy" jednocześnie w 19 krajach

(fot. Screen z Youtube)

Drugi sezon serialu HBO ”Wataha”, o strażnikach granicznych w Bieszczadach, będzie emitowany jednocześnie w 19 krajach.

Premiera produkcji HBO Europe będzie miała miejsce 15 października w Polsce (HBO Polska); Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii (HBO Nordic); Hiszpanii (HBO España). W innych krajach (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Mołdawia, Kosowo) drugi sezon "Watahy" będzie udostępniony w HBO GO.

W ten sam sposób od listopada br. dystrybuowany będzie rumuński serial HBO ”W cieniu” (”Umbre”). 

Pierwszy sezon "Watahy", który w Polsce miał premierę w 2014 roku, w 2015 roku pokazano w 15 krajach. W HBO Polska serial zgromadził średnio 334,8 tys. widzów - najwięcej w historii kanału (pobił rekord ustanowiony przez serial "Gra o tron”).

W drugim sezonie ”Watahy” wystąpią m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Marek Kalita, Andrzej Konopka, Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka, Weronika Humaj, Anna Donchenko. Reżyserami drugiej serii są Katarzyna Adamik i Jan P. Matuszyński. Scenariusz napisali Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka, Bartosz Janiszewski i Marta Szymanek. Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Drugi sezon "Watahy", tak jak pierwszy, to sześć odcinków.


(KOZ, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwycięstwo Polski nad Czarnogórą oglądało w Polsacie 9,5 mln widzów

fot. Polsat

Średnio 9,5 mln widzów oglądało w Polsacie i Polsacie Sport mecz Polska-Czarnogóra w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

To rekord oglądalności meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do Mundialu Rosja 2018. Mecz w Polsacie oglądało średnio 8,5 mln widzów, a w Polsacie Sport – 950 tys. widzów. Pokazując spotkanie Polsat osiągnął 53 proc. udziału w rynku (58,4 proc. w grupie komercyjnej). Uwzględniając transmisję w Polsacie Sport łączny udział wzrósł do 59 proc. (64 proc. w grupie komercyjnej). Końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 mln widzów.
Reprezentacja Polski wygrała 4:2 i zapewniła sobie start w przyszłorocznych mistrzostwach świata.
Przyszłoroczny Mundial pokaże Telewizja Polska.

(KOZ, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo