Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterka Polsat News ukarana grzywną za nieujawnienie informatora

(fot. pixabay.com)

Ewa Żarska, reporterka Polsat News, została ukarana za nieujawnienie informatora.

Ewę Żarską, autorkę reportażu „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”, dzięki któremu udało się ujawnić działalność podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P., Prokuratura Okręgowa w Łodzi ukarała dwoma karami po 3 tys. zł za nieujawnienie danych informatora. Sąd w Łodzi podtrzymał tę karę. Prokuratura tłumaczy, że nie miała wyjścia, bo dziennikarka jest jedyną osobą, która ma dane informatora, a bez jego ujawnienia nie jest w stanie zweryfikować informacji o rzekomym zabójstwie.

"A wydawało mi się, że w praworządnym kraju powinno karać się przestępców, a nie tych, którzy pomagają w ich namierzeniu. Puenta: dalej zamierzam robić swoje" - napisała dziennikarka na Facebooku. Dodała, że dane dotyczące jej informatora ma prowadząca postępowanie policja.


(AMS, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO udostępni drugi sezon "Watahy" jednocześnie w 19 krajach

(fot. Screen z Youtube)

Drugi sezon serialu HBO ”Wataha”, o strażnikach granicznych w Bieszczadach, będzie emitowany jednocześnie w 19 krajach.

Premiera produkcji HBO Europe będzie miała miejsce 15 października w Polsce (HBO Polska); Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii (HBO Nordic); Hiszpanii (HBO España). W innych krajach (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Mołdawia, Kosowo) drugi sezon "Watahy" będzie udostępniony w HBO GO.

W ten sam sposób od listopada br. dystrybuowany będzie rumuński serial HBO ”W cieniu” (”Umbre”). 

Pierwszy sezon "Watahy", który w Polsce miał premierę w 2014 roku, w 2015 roku pokazano w 15 krajach. W HBO Polska serial zgromadził średnio 334,8 tys. widzów - najwięcej w historii kanału (pobił rekord ustanowiony przez serial "Gra o tron”).

W drugim sezonie ”Watahy” wystąpią m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Marek Kalita, Andrzej Konopka, Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka, Weronika Humaj, Anna Donchenko. Reżyserami drugiej serii są Katarzyna Adamik i Jan P. Matuszyński. Scenariusz napisali Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka, Bartosz Janiszewski i Marta Szymanek. Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Drugi sezon "Watahy", tak jak pierwszy, to sześć odcinków.


(KOZ, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo