Dział: PRASA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na podstawie książki Łazarewicza powstanie nie tylko film, ale też sztuka

„Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka ”

Na początku 2018 roku na deskach Teatru Polonia Krystyny Jandy zostanie wystawiona sztuka oparta na książce "Żeby nie było śladów" Cezarego Łazarewicza. Reportaż o Grzegorzu Przemyku jest też podstawą filmu reżyserowanego przez Jana P. Matuszyńskiego.

Nad sztuką teatralną na podstawie książki Łazarewicza pracuje reżyser Piotr Ratajczak, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Spektakl ma być wystawiany w warszawskim Teatrze Polonia w 2018 roku.

Z kolei w marcu 2018 roku ma być gotowy scenariusz filmu, który na podstawie książki "Żeby nie było śladów" pisze Kaja Krawczyk-Wnuk. Reżyserem będzie Jan P. Matuszyński, twórca "Ostatniej rodziny", reżyser serialu HBO "Wataha".

- A temat mojej książki miał nikogo nie zainteresować - ironizuje Cezary Łazarewicz, który tydzień temu odebrał Nagrodę Literacką Nike. 

"Żeby nie było śladów" Wydawnictwa Czarne to reportaż o jednej z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL – pobicia na śmierć przez milicjantów maturzysty Grzegorza Przemyka.

Press

(GK, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ryszard Petru wycofał pozew przeciwko Fratrii

Pełnomocnik lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru wycofał pozew przeciwko wydawcy tygodnika "Sieci Prawdy" (Fratria). Chodziło o sugestie, że Petru podróżował z posłanką Joanną Schmidt za publiczne pieniądze.

W piątek 6 października br. przed Sądem Okręgowym w Warszawie miał rozpocząć się proces cywilny Ryszarda Petru z wydawcą tygodnika "Sieci Prawdy". Pozew został jednak wycofany. Pełnomocnik lidera Nowoczesnej mecenas Maciej Ślusarek tłumaczył po zamknięciu rozprawy, że zawarty w tygodniku zarzut, iż doszło do wykorzystania środków publicznych na cele prywatne był nieprawdziwy, ale "dziennikarz w trakcie swej pracy zadał jednak szczegółowe pytania w tej sprawie, które nie spotkały się ze szczegółową odpowiedzią klubu poselskiego".

Petru domagał się przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polityk w związku z podobnymi publikacjami pozwał także "Super Express" (Grupa ZPR Media), proces ma się rozpocząć w połowie listopada br.

(PAP, JOK, 09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY