Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotosprint 2017 - czyli jednodniowy konkurs fotograficzny

Fotosprint

Fotosprint 2017 to konkurs odbywających się w ramach przygotowań do Festiwalu Sztuki Fotoreportażu, głównego celu naszej Fundacji.

Najlepsze fotografie nie są z reguły zasługą doskonałego aparatu, a tego, kto za nim stoi. Dlatego Fotosprint to konkurs dla każdego, może w nim wziąć udział zarówno zawodowiec, jak i amator.

Wyjątkowość rywalizacji polega na tym, że rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Zadaniem uczestników będzie wykonanie dwóch zdjęć nawiązujących tematycznie do tematu, który do momentu startu pozostanie tajemnicą. Na realizację zadania przewidziano sześć godzin dnia konkursowego (od godz. 10 do 16).  Temat  zostanie ogłoszony na starcie Fotosprintu (o godz. 10.00, w centralnym punkcie Olsztyna Jurajskiego, na jego Rynku). Meta znajdować się będzie na Rynku w Mstowie, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.

W Jury zasiądą m.in. Jacek Bonecki i Arkadiusz Ławrywianiec, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej na dzień przed startem wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie www.festiwalsztukifotoreportazu.org/rejestracja, a także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 10 zł (w przypadku, jeśli wpłata nastąpi nie później niż trzy dni przed startem) lub 15 zł jeśli wpłata nastąpi po tym terminie lub w dniu startu.

Więcej na www.fotosprint.org lub facebook.com/fundacjafotoreportazu.

Organizator Konkursu: Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu
Projekt dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Współorganizatorzy: Urząd Gminy w Olsztynie Jurajskim, Urząd Gminy we Mstowie
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski, Wójt Gminy Olsztyn Jurajski Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz
Partnerzy: Związek Gmin Jurajskich, Regionalny Fundusz Gospodarczy Częstochowa, ZPAF Okręg Katowicki, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Studio Graffiti, Policealna Szkoła Fotograficzna Fotoedukacja Katowice, Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, TEB Edukacja Częstochowa
Sponsorzy: Toyota Częstochowa, LG, Fujifilm,  Fotojoker, Wodociągi Częstochowskie, Jurajska, ISD Huta Częstochowa, Salon Zegarmistrzowski Rybiccy, Browar Czenstochovia, Hotel Fajkier,  MOKATE SA,   MPK Częstochowa, Metal Union
Patroni medialni: TVP Katowice, „Press”, Polskie Radio Katowice, „Gazeta Wyborcza”, „Świat Obrazu”, Radio Jura, TV Orion, Radio Fiat, Czestochowskie24.pl, cz.info.pl, „Gazeta Częstochowska”, zdrowaczestochowa.pl.

(06.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po 26 latach przestaje się ukazywać kwartalnik "Borussia"

Przedostatni,59. numer kwartalnika "Borussia" poświęcony jest losom kobiet z Warmii i Mazur.

Po 26 latach przestanie ukazywać się regionalny kwartalnik literacko-kulturalny "Borussia" (Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia"). Trwają przygotowania do wydania 60., ostatniego numeru pisma. Przyczyną zamknięcia "Borussii" jest brak pieniędzy.    

Kwartalnik "Borussia" poświęcony jest historii i literaturze Warmii i Mazur. - Decyzja o zamknięciu pisma jest nieodwołalna - mówi Robert Traba, redaktor naczelny "Borussii". Jako przyczynę zamknięcia kwartalnika Traba podaje problemy finansowe. - Utrzymywaliśmy się z pieniędzy pochodzących z różnych źródeł. Każdego roku staraliśmy się o dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od samorządu. Dłużej nie będziemy już tego robić. Dalej nie możemy  prowadzić poważnego czasopisma literackiego, nie mając finansowej stabilizacji - przyznaje Traba. Redaktor naczelny dodaje, że autorzy "Borussii" nie otrzymywali honorariów za teksty. Traba zapewnia, że nadal funkcjonować będą Fundacja Borussia i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”, które do tej pory wydawało pismo.  

 

(Mackuch, 07.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo