Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tysiąc osób będzie kontrolować reklamy w Facebooku

(fot. geralt / pixabay.com)

Facebook zapowiedział, że uruchomi oddział, który będzie weryfikować przekazy publikowane przez reklamodawców, szczególnie dotyczące polityki, mniejszości narodowych i seksualnych.

Serwis ogłosił, że nowa struktura będzie liczyła około tysiąca pracowników. Ich zadaniem będzie kontrola reklam pod kątem standardów Facebooka. Szczególną uwagę mają zwracać na treści bezpośrednio lub pośrednio skierowane przeciw mniejszościom religijnym, etnicznym i seksualnym oraz ugrupowaniom politycznym.

We wrześniu Facebook przyznał, że w czasie kampanii prezydenckiej w USA opublikował 3 tys. reklam o charakterze politycznym, których zleceniodawcami byli pochodzący z Rosji właściciele ponad 470 nieautentycznych kont łamiących wewnętrzne regulaminy Facebooka.

(LL, 08.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tvp.info usuwa komentarze o strajku lekarzy, bo „zaśmiecają publiczną dyskusję”

Tvp.info przyznaje, że w serwisie i na Facebooku usuwa komentarze dotyczące strajku lekarzy.

Lekarze rezydenci prowadzą strajk głodowy, domagając się od rządu podwyżek i większych nakładów na służbę zdrowie. Telewizja Polska jednak skąpo informuje o tym proteście. Internauci zaczęli więc masowo wpisywać komentarze z pytaniem, kiedy w TVP pojawią się informacje o proteście lekarzy. Niektóre z nich wpisywane są z hasztagiem #protestmedyków. Wiele z tych komentarzy zaczęło znikać.
Serwis Tvp.info w opublikowanym tekście tłumaczy, że "powszechnie przyjęte jest, aby nie zasypywać innych powtórkami treści bądź zbędnymi linkami, komentarzami zawierającymi treści niezwiązane z artykułem czy informacje nieużyteczne". Tvp,info dodaje, że "Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety - zaśmiecanie publicznej dyskusji”.

(09.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo