Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Publicis Media zmienia zarząd. Odchodzą Bronowska i Golubińska

Magdalena Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz (fot. materiały prasowe)

Monika Bronowska i Beata Golubińska rozstają się z Publicis Media. W skład nowego zarządu weszły: Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Magdalena Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz. Grupa nie wyjaśnia, jaki jest powód zmian kadrowych.

W zarządzie Publicis Media pozostaje chief executive officer Piotr Piętka i chief financial officer Albert Wyszomirski. Nowymi członkami są: Iwona Jaśkiewicz-Kundera (chief investment officer), Anna Sakowicz (chief digital, data & analytics officer), Magdalena Kolenkiewicz (general manager Starcomu) i Agata Majecka (general manager Zenith).

Press

Iwona Jaśkiewicz-Kundera (fot. materiały prasowe)

Z Publicis Media odchodzą zasiadające dotychczas w zarządzie Monika Bronowska, chief operating officer i Beata Golubińska, chief capability officer. W firmie pozostają do końca października br. i w tym czasie przekażą swoje obowiązki następcom. Obie nie zdradzają dalszych planów zawodowych.

Piotr Piętka, CEO Publicis Media w Polsce, w komunikacie prasowym podziękował Bronowskiej i Golubińskiej za "wkład w rozwój organizacji i poszczególnych agencji na przestrzeni wielu lat". Zaznaczył przy tym, że zarząd w nowym składzie będzie kontynuował pracę, którą została rozpoczęta w momencie utworzenia Publicis Media. "Wieloletnie doświadczenie, kompetencje digitalowe, technologiczne, analityczne i content marketingowe, które wnoszą do zarządu nowe osoby, gwarantują, że oferta naszych agencji będzie jeszcze ściślej odpowiadać na potrzebę integracji wszystkich usług rozwijających biznes naszych klientów" - skomentował Piętka.


(IKO, 06.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Minister Gliński odwołał Magdalenę Srokę ze stanowiska dyrektor PISF

Powodem wniosku ministra o dymisję Magdaleny Sroki miał być list, który został skierowany do Motion Picture Association of America (fot. Marcin Kułakowski/PISF)

Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Minister nie zgodził się ze stanowiskiem rady PISF, której członkowie 9 października br. uznali, że nie ma podstaw prawnych do zwolnienia Sroki ze stanowiska. - Uznaliśmy, że decyzja ministra Glińskiego byłaby niezgodna z prawem. Doszłoby do złamania ustawy o kinematografii - powiedział nam po obradach jeden z członków rady.

Oficjalną przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest "naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, prezesa Stowarzyszenia Amerykańskich Producentów Filmowych (Motion Picture Association of America) w USA." Na stronach resortu kultury czytamy, że "dyrektor Magdalena Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej."

Rada PISF w oficjalnym stanowisku poinformowała, że sprawa listu została wyjaśniona już w czerwcu br., jej zdaniem "nie występują przesłanki na podstawie których byłoby możliwe odwołanie Magdaleny Sroki z funkcji dyrektora PISF". (Mackuch, TAD)

(Mackuch, 10.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo