Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP bada, czy w TVP Info nie robią "Gazecie Polskiej" kryptoreklamy

Biuro audytu Telewizji Polskiej sprawdza, czy w nadzorowanym przez Telewizyjną Agencję Informacyjną TVP Info nie doszło do kryptoreklamy "Gazety Polskiej".

W kierownictwie TVP zainteresowanie wzbudzić miało częste zapowiadanie i cytowanie w programach w TVP Info (też na paskach) wywiadu w najnowszym numerze "Gazety Polskiej" z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Klaudiusz Pobudzin, dyrektor TAI, odmówił rozmowy na temat audytu.

- Dzień przed ukazaniem się "Gazety Polskiej" z wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim oglądałem półtoragodzinny program w TVP Info, który był jedną wielką promocją tej rozmowy w "Gazecie Polskiej". To było nieprawdopodobne. Nigdy nie widziałem, żeby telewizja promowała tak jakiś tytuł. Gdyby TVP Info choć część tego czasu antenowego poświeciła Onetowi, byłbym szczęśliwy. To gigantyczna oszczędność na promocji – komentuje Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onet.pl.

Gdy tydzień wcześniej wywiad z Jarosławem Kaczyńskim opublikował tygodnik "Sieci Prawdy", kanał TVP Info nie poświęcił mu tak dużo czasu.

Tymczasem środowisko "Gazety Polskiej" nie ukrywa zastrzeżeń do TVP pod kierownictwem prezesa Jacka Kurskiego. Z kolei w tygodniku "Sieci Prawdy" i powiązanym z nim serwisie Wpolityce.pl często ukazywały się teksty broniące Kurskiego.


(JOK, MAK, 05.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program Małgorzaty Ohme z Onetu wśród nowości Zoom TV

Telewizja naziemna Zoom TV w październiku wprowadzi do ramówki dwie nowe produkcje własne - "Sportmanię" i "Na ziemi obiecanej". W listopadzie na antenę trafi program Małgorzaty Ohme z Onetu "Oczami matki".

"Sportmania" to program rozrywkowy, który w lekkiej formie ma relacjonować imprezy sportowe z całej Polski i przedstawiać sylwetki sportowców. Poprowadzi go Rafał Kędzior, były dziennikarz sportowy, a obecnie kierownik działu marketingu w GKS Katowice. Premierowe odcinki emitowane będą w piątki o 18.35 (od 6 października).

"Na ziemi obiecanej" ma być programem pokazującym różne odsłony Łodzi. Widzowie zobaczą m.in. Łódź fabrykancką i Łódź filmową. Program poprowadzi aktor Marcel Szytenchelm. Materiał powstaje w łódzkiej telewizji Toya, przygotowują go reporterki Kamila Basińska i Ewa Tyszko. "Na ziemi obiecanej" oglądać będzie można w poniedziałki o 18.30 (od 16 października).

Z kolei w listopadzie w ramówce Zoom TV znajdzie się nowy program Małgorzaty Ohme z Onetu "Oczami matki". Psycholog porozmawia w nim z matkami znanych osób ze świata sportu, mediów, sztuki i show-biznesu.

W trzecim kwartale br. udział Zoom TV w rynku wyniósł 0,28 proc. i był najwyższy spośród telewizji nadających z ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. W grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) kanał był drugi z udziałem na poziomie 0,29 proc. (Dane: Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 05.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo