Dział: INTERNET

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wnp.pl ruszył z programem wideo "Sektor"

Adam Sierak (na zdjęciu) tworzy program ze Zbigniewem Konarskim (screen Wnp.pl)

W serwisie Wnp.pl (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości) zadebiutował program wideo "Sektor".

To program poświęcony bieżącym tematom gospodarczym, składa się z dwóch części: felietonu i wywiadu z gośćmi odcinka. Autorami "Sektora" są dziennikarze Wnp.pl Adam Sierak i Zbigniew Konarski. Premierowe odcinki udostępniane mają być przynajmniej raz w miesiącu.

(KOZ, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Reporterów uruchamia międzynarodowy projekt śledczy

(fot. vsquare.org)

Dziennikarze śledczy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji uruchamiają serwis VSquare. Ich działania koordynuje Fundacja Reporterów.

W serwisie Vsquare.org publikowane mają być materiały śledcze (m.in. dotyczące polityki, gospodarki, spraw społecznych) w języku angielskim. Pierwszy raport, którego kolejne części publikowane będą przez kilka tygodni (nowe teksty mają się pojawiać co tydzień), dotyczy rosyjskich wpływów w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

- Chcemy stworzyć miejsce, w którym skupimy się na relacjonowaniu spraw, które mają wpływ na rzeczywistość. Z naszego punktu widzenia można to robić tylko poprzez zweryfikowane informacje, wysokiej jakości raporty śledcze i analizy. Chcemy współpracować z naszymi kolegami w regionie i pielęgnować dziennikarstwo śledcze w Polsce – mówi Wojciech Cieśla, dziennikarz tygodnika "Newsweek Polska" i prezes Fundacji Reporterów.

Zespół VSquare tworzą dziennikarze węgierskich organizacji pozarządowych Atlatszo i Index, Czeskiego Centrum Dziennikarstwa Śledczego, słowackiego Mono i polskiej Fundacji Reporterów, która jest pomysłodawcą projektu. W Polsce ze VSquare związani są Paweł Reszka ("Newsweek Polska"), Edyta Żemła (Onet), Anna Gielewska ("Wprost"), Konrad Szczygieł (Oko.press), Patryk Szczepaniak (Oko.press), Wojciech Cieśla i fotoreporter Wojciech Grzędziński.

- Stawiamy na współpracę dziennikarzy z krajów Grupy Wyszehradzkiej, bo sporo zjawisk, które zachodzą w naszych krajach, ma wiele wspólnych mianowników. Dotychczas taka współpraca właściwie nie istniała – mówi Anna Gielewska, dziennikarka "Wprost" i wiceprezes Fundacji Reporterów.

Projekt powstał dzięki wsparciu amerykańskiej organizacji National Endowment for Democracy.


(JOK, 05.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo