Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Raport Storyclash: Wirtualna Polska pozostaje liderem interakcji

Analizę przygotowała dla "Presserwisu" firma Storyclash

Wirtualna Polska, podobnie jak w sierpniu, także we wrześniu br. miała najwięcej interakcji na Facebooku, Twitterze i Google+ - wynika z analizy firmy Storyclash przygotowanej dla "Presserwisu".

W sumie, jak wyliczył dla "Presserwisu" Storyclash, polskie serwisy informacyjne odnotowały we wrześniu br. 17,57 mln interakcji (m.in. reakcji, komentarzy, udostępnień) - o 13 proc. mniej niż w sierpniu br. Najwięcej z nich (765,3 tys.) było 1 września.

Najwięcej interakcji miała Wirtualna Polska - 1,75 mln (spadek o 29,3 proc. w porównaniu z sierpniem), TVN 24 - 1,5 mln (spadek o 17,4 proc.) i NaTemat - 1,42 mln (spadek o 16,1 proc.).

Jeśli chodzi o treści, to najczęściej użytkownicy reagowali na post opublikowany 21 września przez serwis Noizz.pl z linkiem do tekstu pt. "Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą stanąć w Polsce już niedługo". W czołówce były również: "Nad Stany Zjednoczone i Karaiby nadciąga śmiercionośny huragan Irma" (naTemat.pl, 6 września) i "Jest w Polsce taki dom, w którym stare psy kochane są najbardziej..." (Toteraz.pl, 8 września).

(KOZ, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Nagonka" - tak wpisy ministra Jakiego podsumowuje dziennikarz Onetu

Janusz Schwertner działania ministra Patryka Jakiego określa krótko: "nagonka" (screen Twitter.com)

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, zarzuca Onet.pl (Onet-RASP) manipulację, a publicystę portalu Janusza Schwertnera nazywa pseudodziennikarzem. Jaki namawia, by wobec autora "zachować czujność". - To nagonka i przekroczenie granic - odpowiada Schwertner.

Janusz Schwertner w tekście "Agnieszka. Śmierć monitorowana" pisze, że pracownicy aresztu śledczego na warszawskim Grochowie bezczynnie przyglądali się umieraniu osadzonej tam 38-letniej Agnieszki Pysz. Według dziennikarza kobieta zmarła z wycieńczenia. O zaistniałą sytuację Schwertner oskarżył min. Służbę Więzienną. Tekst oburzył wiceministra sprawiedliwości Patyka Jakiego. We wpisie na Facebooku wiceszef resortu zarzuca Onet.pl "manipulacje". Ponadto nazywa Janusza Schwertnera "pseudo dziennikarzem".

"Warto go zapamiętać (...) Ten Pan wcześniej pisał podobne teksty pełne manipulacji, nie dając się wypowiedzieć stronie oskarżanej. Zapamiętujemy #JanuszSchwertner. Będzie tworzył podobne »dzieła« dla Onetu. Warto zachować czujność" - apeluje wiceminister sprawiedliwości.

Na Twitterze padają mocniejsze słowa pod adresem dziennikarza: "powinien się Pan wstydzić za ten stek bzdur", "proszę nie robić z siebie ofiary. Oskarżył Pan o współudział w morderstwie niewinnych ludzi - bez dowodów" - pisze minister Jaki.

Janusz Schwertner określa te działania  krótko: "nagonka". - Członek rządu używa social media, by skazać dziennikarza. Napuszcza na mnie swoich zwolenników, którzy nazywają mnie śmieciem. Padają określenia, które przekraczają wszelkie granice, a minister temu nie przeciwdziała" - mówi Schwertner.  Dziennikarz podkreśla w rozmowie z "Presserwisem", że minister Jaki, zamiast merytorycznie odnieść się do informacji zawartych w reportażu, niepotrzebnie nadaje tekstowi "rangę polityczną".


(Mackuch, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo