Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ksiądz przeprosił, że zmienił intencję mszy, którą miał odprawić za dziennikarzy TVN i Polsatu

Krzysztof Zakreta po tym jak usłyszał, że w iławskim kościele odprawiana jest msza za Radio Maryja i telewizję Trwam, zdecydował się w kontrze zamówić nabożeństwo w intencji dziennikarzy i widzów TVN i Polsatu. Ksiądz jednak zmienił intencję. I przeprosił za to, że nie może odprawić mszy za dziennikarzy oraz widzów tych stacji.

„Gazeta Iławska opisała, jak Krzysztof Zakreta zamówił mszę w kościele w Iławie „w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycielskich wspólnoty europejskiej i państwa prawa”. Ksiądz proboszcz Jerzy Żochowski odprawił mszę, ale w intencji rzetelności dziennikarzy.
Wprawiło to zdumienie Krzysztofa Zakretę i poszedł wyjaśnić sprawę. „Gazeta Iławska” cytuje jego relację: „Ksiądz proboszcz przeprosił mnie za mszę, która nie odbyła się zgodnie z moją intencją. Chciał mi zwrócić ofiarę za mszę, na co nie zgodziłem się. Mszy w intencji, w której była zamówiona, jak stwierdził, nie może odprawić. Nie mogąc przyjąć zwrotu ofiary, poprosiłem o przekazanie jej na obiady dla ubogich dzieci” - relacjonował Krzysztof Zakreta. Dodał też: „Chciałbym jeszcze odnieść się do zarzutów pod moim adresem, że przeprowadziłem prowokację. Nie jest to prawda. Nie raz na mszy świętej słyszałem, że msza odprawiana była w intencji Radia Maryja i słuchaczy tego radia, właśnie w białym kościele. Dlaczego zatem nie można odprawić mszy w intencji innych mediów? W pierwszym przypadku nie mówi się o polityce, a w drugim już tak. Nic z tego nie rozumiem”.

(03.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomościom" ubyło ponad 750 tys. widzów. Zyskują "Fakty" i "Wydarzenia"

"Wiadomości" na antenie Jedynki straciły we wrześniu br. rok do roku ponad 750 tys. widzów

Spośród programów informacyjnych we wrześniu br. najwięcej widzów straciły "Wiadomości" TVP 1.

Największą widownię miały "Fakty" TVN. "Fakty" we wrześniu br. śledziło w TVN średnio 2,76 mln widzów - o 121 tys. więcej niż we wrześniu ub.r. "Wiadomości" TVP 1 oglądało 2,13 mln widzów i rok do roku ubyło ich 756 tys. - najwięcej spośród wszystkich programów informacyjnych. Dla porównania w sierpniu br. "Wiadomości" straciły 514 tys. widzów (względem sierpnia ub.r.), a w lipcu - 417 tys. (względem lipca ub.r.). Widownia "Teleexpressu" też zmalała - o 567 tys., do 1,84 mln we wrześniu br.
"Wydarzenia" w Polsacie oglądało we wrześniu br. 1,887 mln widzów - o 106 tys. więcej, niż przed rokiem, a "Panoramę" w TVP 2 - 1,02 mln (o 114 tys. mniej niż przed rokiem).

Po uwzględnieniu równoległej emisji w TVP Info łączna widownia "Wiadomości" wyniosła we wrześniu br. 2,59 mln widzów, "Teleexpressu" - 2,32 mln, a "Panoramy"- 1,39 mln. 

Łączna widownia "Faktów" po uwzględnieniu równoległej emisji w TVN 24 BiS wyniosła 2,92 mln, a "Wydarzeń" - po uwzględnieniu równoczesnej emisji w Polsat News i Polsat News 2 - 2,04 mln widzów.

Dane: Nielsen Audience Measurement

(Mackuch, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo