Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe seriale TV Puls z wynikami poniżej średniej kanału

(fot. materialy prasowe)

Dwa nowe seriale TV Puls "Lekarze na start" i "Lombard. Życie pod zastaw" po trzech tygodniach emisji uzyskują gorsze wyniki oglądalności niż średnie wyniki kanału w grupie ogólnej. Stacja zmieniła godziny emisji obu produkcji. 

W jesiennej ramówce Telewizji Puls pojawiły dwie produkcje własne: "Lombard. Życie pod zastaw" i "Lekarze na start". Premierowe odcinki obu seriali stacja pokazała 4 września br: pierwszy z nich zadebiutował o godz. 18.20, a drugi o godz. 19.10.  

Po trzech tygodniach emisji serial "Lombard. Życie na start" ogląda średnio 261 tys. widzów. W tym paśmie w grupie ogólnej TV Puls ma 2,34 proc. udziału w rynku. W tym czasie TV 4 (emituje serial "Policjantki i policjanci") ma 6,47 proc., a TVN 7 - 2,05 proc. (seriale "Brzydula" i "Ukryta prawda"). W grupie komercyjnej (widzowie 16-49) udział TV Puls jest większy i wynosi 3,21 proc. (dla porównania TV 4 - 6,64 proc., a TVN 7 - 3,11 proc.).

Z kolei serial "Lekarze na start" średnio ogląda 116 tys. widzów. W tym paśmie w grupie ogólnej udział TV Puls ma 0,9 proc. udziału w rynku. TV 4 ma 13,18 proc., a TVN 7 - 2,96 proc. W grupie komercyjnej (widzowie 16-49) TV Puls uzyskuje 1,19 proc. udziału w rynku (TV 4 - 13,01 proc., TVN Siedem - 4,02 proc.)

Jak już informowaliśmy, TV Puls chce osiągnąć 4 proc. udziału w rynku w grupie komercyjnej.

Od 11 września br. przesunięto godzinę emisji "Lekarze na start" z 19.10 na 19.25. Natomiast od 25 września br. serial ten przesunięto na 16.30. Zmieniła się też pora nadawania serialu "Lombard. Życie pod zastaw" z 18.20 na 18.40. 

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls, zapytany przez "Presserwis" o przyczyny zmiany godzin emisji, napisał, że "nowe seriale są zupełnie inną propozycją programową, niż oferowaliśmy dotychczas, i w związku z tym na bazie pierwszych kilku tygodni możemy lepiej ocenić ich potencjał i staramy się optymalnie dopasować do przepływów widowni i oczekiwań naszych widzów".

"Lekarze na start" to 52-odcinkowy serial opowiadający historię pięciu studentów medycyny. "Lombard. Życie pod zastaw" składa się z 39 odcinków. Opowiada historie ludzi, którzy w lombardzie zastawiają swoje rzeczy. 

Dane: Nielsen Audience Measurement.


(Mackuch, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monika Olejnik nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz

Monika Olejnik (fot. Karol Piechocki)

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz, która żądała przeprosin od Moniki Olejnik za podanie, że posłanka zwracała się wulgarnie do posłów i marszałka Sejmu.

Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24, w felietonie opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" napisała, że Krystyna Pawłowicz w grudniu 2014 roku krzyczała na sali Sejmu do posłów i marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego: "Ty chamie, stul pysk!" i "Zamknij ryj!".

Za te słowa Pawłowicz pozwała dziennikarkę o ochronę dóbr osobistych. W czwartek 28 września br. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację posłanki. Wyrok jest prawomocny. Decyzją sądu Pawłowicz ma zwrócić dziennikarce 3,2 tys. zł kosztów procesu.

(IKO, PAP, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo