Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Projekt Outriders zbiera pieniądze na dziennikarstwo międzynarodowe

(screen YouTube.com)

Twórcy projektu Outriders, zajmującego się dziennikarstwem międzynarodowym,  zbierają w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to pieniądze na działalność. Do 9 listopada chcą pozyskać 79 tys. zł.

W ramach projektu dziennikarskiego Outriders publikowane są reportaże i analizy dotyczące spraw zagranicznych. Redakcja liczy 11 osób. 79 tys. zł ma umożliwić bieżące funkcjonowanie projektu i przyjęcie współpracowników. - Zamierzamy pisać głównie o Ukrainie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i Chinach. Tam będziemy szukać dziennikarzy gotowych do współpracy - mówi mówi "Presserwisowi" Jakub Górnicki, jeden z koordynatorów projektu. Zespół Outriders planuje zrealizowanie pięciu reportaży interaktywnych: "#DeepBreath" na temat smogu i zanieczyszczenia powietrza, "Granica" o wojnie na Ukrainie, "Czysta woda” o tzw. czystej energii, "Gorani" o mniejszości etnicznej z pogranicza Kosowa, Albanii i Macedonii oraz reportaż "Europejskie strefy szariatu".

Pieniądze zebrane podczas akcji crowdfundingowej mają starczyć na pół roku pracy redakcji. - Środki na dalszą działalność chcemy pozyskiwać od stałych donatorów. Nie zamierzany jednak wprowadzać płatności za dostęp do treści w naszym serwisie. Wszystkie treści będą otwarte - zapewnia Jakub Górnicki.

Akcja zbierania funduszy na Wspieram.to ruszyła 26 września. Do popołudnia 27 września zebrano 3270 zł.


(Mackuch, 28.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.