Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzewska z zarządów ZPR Media i Time przechodzi do rad nadzorczych spółek

Renata Krzewska, prezes ZPR Media i Time, przechodzi do rad nadzorczych obu spółek na stanowisko zastępcy przewodniczącego.

Jak poinformował koncern, nowym prezesem Time SA zostaje Katarzyna Białek, a stanowisko prezesa ZPR Media SA obejmuje Marcin Gębala.

”Renata Krzewska jest jednym z moich najbardziej zaufanych współpracowników, z którym pracuję od ponad 20 lat. Jako wiceprzewodnicząca rad nadzorczych spółek medialnych będzie mnie wspierać w zakresie kontroli właścicielskiej nad całą grupą. Doszedłem do wniosku, że konkurencja i zmieniające się warunki działania na rynku mediów wymagają zmiany w strukturze zarządzania spółkami medialnymi” – stwierdził Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej spółek ZPR Media SA i Time SA.

Składy zarządów spółek Time SA i ZPR Media SA zostają zmniejszone do trzech osób. Od 1 października zarząd Time SA będą tworzyć: Katarzyna Białek (prezes), Leszek Kozioł , Piotr Cichocki . Do zarządu ZPR Media SA wchodzić będą: Marcin Gębala (prezes), Ewa Lampart (wiceprezes), Marek Białek (wiceprezes).

Katarzyna Białek z firmą związana jest od 1997 roku. Odpowiada za rozwój projektów internetowych, m.in. serwisów tematycznych, przedsięwzięć e-commerce, mobilnych wersji serwisów internetowych. Dotychczas była wiceprezesem w zarządzie ZPR Media i Time. Pozostaje nadal wiceprezesem IDMnet.

Marcin Gębala od ośmiu lat jest szefem działu controllingu, nadzoruje działania operacyjne, a także wspiera budowanie strategii biznesowej Grupy ZPR Media. Od dwóch lat zasiada w zarządzie spółki Promotor United Entertainment.

Dotychczasowi członkowie zarządów ZPR Media SA i Time SA nadal będą pełnić swoje funkcje operacyjne. Konrad Łaski pozostaje dyrektorem handlowym w spółce Time SA, a także nadal wchodzi w skład zarządu spółki IMDnet SA jako wiceprezes. Ewa P. Porębska pozostaje wydawcą pism wnętrzarskich i redaktor naczelną ”Architektury-murator”. Bogusław Potoniec jest nadal dyrektorem programowym Grupy Radiowej Time.

Tomasz Szakiel, który dotychczas łączył obowiązki prezesa zarządu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych SA oraz wiceprezesa ZPR Media SA i TIME SA, skupi się na zarządzaniu pierwszą z wymienionych spółek.

(KOZ, 28.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ramona Wieczorek-Frymark zostanie redaktor naczelną "Czasu Chojnic"

Ramona Wieczorek-Frymark otrzymała nominację w kategorii Fotografia i fotoreportaż Local Press 2016 (Fot. Daniel Frymark)

Od 1 października br. nową redaktor naczelną "Czasu Chojnic" (Magraf) będzie Ramona Wieczorek-Frymark, do tej pory sekretarz redakcji tego tygodnika.

Ramona Wieczorek-Frymark na stanowisku naczelnego zastąpi Michała Rytlewskiego, który odchodzi z wydawnictwa i z dziennikarstwa. - Po piętnastu latach zdecydowałem się na rozstanie z branżą medialną. To moja decyzja. Przyszedł czas na nowe wyzwania – mówi Michał Rytlewski, który jest naczelnym "Czasu Chojnic" od 2012 roku. Nie zdradza, gdzie będzie pracował.

- Objęcie tego stanowiska nie było łatwą decyzją, bo redaktor naczelny w tygodniku lokalnym zajmuje się nie tylko organizacją pracy redakcji, ale jest też dziennikarzem. To sporo obowiązków – mówi Ramona Wieczorek-Frymark. - Najpewniej będę poszukiwać sprawnego współpracownika. Jeśli chodzi o linię pisma, będziemy jak dotychczas blisko mieszkańców – dodaje.

Średnia sprzedaż ogółem "Czasu Chojnic" w lipcu br. wyniosła 5448 egz. (dane: ZKDP).

(JOK, 28.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo