Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie redakcje przygotowane do relacjonowania wyborów w Niemczech

fot. Achim Melde/Bundestag.de

Polskie redakcje obszernie będą relacjonować niedzielne (24 września br.) wybory do niemieckiego Bundestagu. To jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych tego roku.

W niedzielę o godz. 18 TVN 24 i TVN24 BiS wyemitują specjalne wydanie "Faktów z zagranicy". Dodatkowo w TVN24 BiS o 20 będzie kolejne wydanie "Faktów z zagranicy", a o 21 program "Niemcy wybierają". W Niemczech są reporterzy TVN Arkadiusz Wierzuk oraz Alicja Rucińska.

Polsat News 2 od godziny 17 do 21 będzie miał specjalne wydanie programu "To był dzień na świecie". Audycja w godz. 17-18.50 pojawi się na antenie Polsat News. Sytuację w Niemczech na bieżąco będą relacjonować korespondent stacji w Berlinie Tomasz Lejman i reporter Maciej Stopczyk.

Audycję "Niemcy wybierają" przygotowuje Polskie Radio. Będzie emitowana jednocześnie w Jedynce, Trójce i Polskim Radiu 24 w niedzielę od 18 do 19. Polskie Radio w stolicy Niemiec będzie mieć korespondenta Waldemara Maszewskiego i dziennikarkę naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej Agatę Kasprolewicz.

RMF FM do Niemiec wysyła Adama Górczewskiego, obecnie reportera rozgłośni w Poznaniu, a wcześniej korespondenta w Berlinie. Dla Radia Zet wybory relacjonować będzie, oprócz korespondenta stacji Wojciecha Hernesa, także Łukasz Konarski, który od czwartku jest w Berlinie. Newsroom Grupy Radiowej Time nie wysyła dziennikarza do Niemiec.

W Radiu Tok FM w niedzielę w godz. 18-20 Agnieszka Lichnerowicz będzie komentować wybory w Niemczech razem z zaproszonymi europosłami, dziennikarzami, analitykami i korespondentami z Berlina.

"Gazeta Wyborcza" dostarcza czytelnikom informacje o wyborach w Niemczech już od poniedziałku 18 września. Na miejscu jest dwóch korespondentów: Bartosz T. Wieliński i Michał Kokot oraz operator działu wideo Piotr Wójcik. W sobotnim "Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej" pojawią się teksty politologa Klausa Bachmana i Steffena Möllera. "Dziennik Gazeta Prawna" wybory w Niemczech 2017 uczynił tematem okładkowym w czwartkowym wydaniu. Korespondentem "DGP" jest Łukasz Grajewski. W "Tygodniku Powszechnym" z 20 września br. tekst "Zdecyduje ten trzeci" Grzegorza Szymanowskiego z Berlina był otwarciem działu Zagranica. W numerze planowanym na 27 września br. ukaże się komentarz powyborczy.

W niedzielę wieczór wyborczy na Wyborcza.pl poprowadzi Roman Imielski, a w studiu Wyborcza.pl pojawią się m.in. z Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych, były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal i europosłanka Róża Thun.

Plany newsroomu WP dotyczące wyborów w Niemczech opierają się na pracy specjalistów od polityki zagranicznej - Jarosława Kociszewskiego i Oskara Górzyńskiego, oraz współpracy z Deutsche Welle.

Onet będzie miał sekcję dedykowaną wyborom. Portal wysłał do Niemiec Jonasza Jasnorzewskiego wraz z operatorem wideo.

(Mackuch, JM, KOZ, JOK, 23.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przegrany proces z bankiem mocno obciąża wyniki PMPG Polskie Media

W pierwszym półroczu 2017 roku zysk netto grupy PMPG Polskie Media wyniósł 1,6 mln zł. Byłby wyższy o 3,2 mln zł, gdyby nie sądowa przegrana z Bankiem Zachodnim WBK SA i konieczność utworzenia z tego powodu rezerwy finansowej.

Przychody PMPG wyniosły w pierwszym półroczu br. 25,5 mln zł (spadek o 4,5 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.), wynik EBITDA - 3 mln zł (spadek o 20 proc.), a zysk netto - 1,6 mln zł (spadek o 39,5 proc.). Na wyniku pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku zaciążyło zdarzenie jednorazowe w postaci zwiększenia rezerw spółki. To skutek wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który nakazał PMPG wypłatę Bankowi Zachodniemu WBK 563 tys. euro tytułem poręczenie wekslowego udzielonego za zobowiązania firmy 3P Inwestycje Internetowe. Dodatkowo wydawca ma zwrócić bankowi odsetki od zaległej należności i ponad 100 tys. zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Wyrok nie jest prawomocny, a spółka wniosła apelację.

Zarząd spółki raportuje za pierwsze półrocze wzrost wpływów ze sprzedaży reklam, co tłumaczy pozytywną koniunkturą gospodarczą, i spadek kosztów produkcji. „Dążymy do nowej struktury raportowania, tak aby w kolejnych okresach oddzielnie pokazywać przychody z mediów drukowanych, a osobno – z mediów cyfrowych" – informuje w komunikacie giełdowym prezes PMPG Michał M. Lisiecki. Głównymi aktywami jego grupy pozostają tygodniki „Wprost” i do „Do Rzeczy”, które odpowiadają za prawie 80 proc. przychodów holdingu.

(GK, 23.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo