Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Teatr Telewizji przyciąga średnio 578 tys. widzów

Po trzech spektaklach w jesiennej ramówce Teatr Telewizji w TVP 1 przyciąga średnio 578 tys. widzów i przegrywa z konkurencyjnymi kanałami.

Ponad pół miliona widzów daje Jedynce udział w rynku 3,76 proc. w grupie ogólnej i 2,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49. W obu grupach TVP 1 przegrywa z konkurencją - liderem w grupie ogólnej jest TVP 2 z udziałem 26,39 proc. (emituje wtedy "Barwy szczęścia" i "M jak miłość"), a w grupie komercyjnej Polsat z 23,13 proc. (emitował m.in. mecz i kabarety).
Najpopularniejszy był pierwszy spektakl "Złodziej w sutannie" Pawła Woldana, wyemitowany 28 sierpnia br., który przyciągnął 816 tys. widzów. 
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(JM, 20.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Fakt”: samochód prezesa TVP uczestniczył w wypadku, prezes schował się w lesie

Jacek Kurski (fot. Maciej Weber)

„Fakt” ustalił, że w poniedziałek ok. 14.00, gdy Jacek Kurski, prezes TVP wracał z festiwalu w Opolu, jego służbowa skoda suberB uczestniczyła w wypadku samochodowym. Nikomu nic się nie stało, ale świadkowie wypadku zapamiętali, że Kurski wybiegł z auta i uciekł do lasu. TVP grozi dziennikowi "krokami prawnymi".

Samochód,w którym jechał Jacek Kurski zatrzymało się na poboczu drogi nr 45 na wysokości koło miejscowości Bierdzany. „Kierowca prezesa, chciał zawrócić, ale nie włączył kierunkowskazu i uderzył w prawidłowo wymijający limuzynę, samochód osobowy marki opel astra” – relacjonował informator „Faktu”. Według informacji dziennika po wypadku Jacek Kurski schował się między drzewami i obserwował drogę. „Czekał na drugi samochód, który nadjechał po kilkunastu minutach” - opowiedział rozmówca „Faktu”.
TVP wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym grozi "Faktowi" "stosownymi krokami prawnymi". W oświadczeniu czytamy: "Nieprawdziwa jest informacja, że auto służbowe nie miało włączonego kierunkowskazu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Auto TVP z włączonym lewym kierunkowskazem wykonywało prawidłowy manewr skrętu. W tym momencie doszło do kolizji z samochodem, który chciał wyprzedzić pojazd telewizji.
Nieprawdziwa jest również informacja, że Prezes TVP oddalił się z miejsca zdarzenia. Prezes Jacek Kurski zszedł na pobocze, gdzie oczekiwał na auto zastępcze, co mogą potwierdzić świadkowie zdarzenia.
O odpowiedzialności za przyczyny kolizji zdecyduje sąd, do którego trafi sprawa. W tym kontekście wskazanie przez portal Ringier Axel Springer Polska na kierowcę auta TVP jako osobę winną zdarzenia, jest nadużyciem.
W związku z powyższymi nieprawdziwymi informacjami, wymierzonymi w Zarząd i pracowników TVP, Spółka podejmie stosowne kroki prawne – podobnie, jak w przypadku innych publikacji portalu i dziennika „Fakt” z ostatnich tygodni".

(Opole - Kluczbork, 20.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo