Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Drzewo marzeń" w TVN ogląda 800 tys. widzów

Mateusz Gessler (fot. TVN/Fokus Media/Newspix.pl)

Nowy reality show TVN "Drzewo marzeń" po trzech odcinkach ogląda średnio 805 tys. widzów. W grupie komercyjnej TVN w czasie emisji jest drugi.

"Drzewo marzeń" emitowane jest od 3 września, w niedziele o 18. W programie Mateusz Gessler odwiedza szkoły i pomaga najmłodszym spełnić marzenia ich bliskich. Partnerem komercyjnym programu jest MasterCard.

Po trzech odcinkach program ma w grupie ogólnej 6,72 proc. udziału w rynku, co daje TVN ostatnią pozycję spośród tzw. wielkiej czwórki. Pierwszy jest Polsat (13,93 proc.), który w tym czasie emituje reality show "Nasz nowy dom" i "Wydarzenia", za nim TVP 1 (9,66 proc.), nadający serial "Komisarz Alex" i teleturniej "Jaka to melodia?", a trzeci TVP 2 (7,24 proc.) - "Panorama".

W grupie komercyjnej TVN miał w tym czasie udział 8,07 proc., co dawało drugie miejsce - przed TVP 1 (5,21 proc.) i TVP 2 (5,46 proc.). Liderem pasma pozostaje Polsat (15,02 proc.).
Największe udziały w rynku miał pierwszy odcinek programu - 7,77 proc. w grupie ogólnej.
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(JM, 19.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cejrowski nie poniesie konsekwencji za wypowiedź, że Szczecin nie jest polskim miastem

(fot. screen z YouTube)

Wojciech Cejrowski, związany z Polskim Radiem i Telewizją Polską, nie poniesie w mediach narodowych konsekwencji po wypowiedzi, że Szczecin nie jest polskim miastem.

W sieci wypłynęło nagranie wywiadu, którego podczas Warszawskich Targów Książki w maju br. Wojciech Cejrowski udzielił korespondentowi niemieckiej publicznej telewizji Das Erste. Podczas rozmowy Cejrowski powiedział między innymi: "Natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom. Bo Szczecin nie jest polskim miastem".

Ta wypowiedź oburzyła nawet prawicowych dziennikarzy. Cejrowskiego na Twitterze skrytykował min. Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.Info: "Między jednym a drugim autografem Cejrowski oddał Niemcom Szczecin. Mało to poważne delikatnie rzecz ujmując" - napisał Pereira. A Piotr Semka z "Tygodnika do Rzeczy" zauważał: "Gdy pytałem po co TVP Info robi łączenia z Cejrowskim - słyszałem, że WC robi słupki. Teraz Cejro bredzi o niemieckim Szczecinie. Zdziwieni?".

Wojciech Cejrowski jako gość komentuje wydarzenia polityczne w czwartki w programie Michała Rachonia "Minęła 20" w TVP Info. Na antenie Programu III Polskiego Radia w sobotę o godz. 10 prowadzi "Audycję podzwrotnikową". - Cejrowski nie jest pracownikiem TVP, jest jedynie gościem w programie publicystycznym. Ma prawo do własnego zdania. Jego wypowiedzi mają często charakter ironiczny lub żartobliwy - tłumaczy Tadeusz M. Płużański, szef publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.  

W Polskim Radiu Cejrowskiemu też raczej nic nie grozi. "Ubolewamy nad tą niefortunną wypowiedzią Pana Cejrowskiego. Warto pamiętać, że jego audycja jest poświęcona podróżom i muzyce, a nie geopolityce" - tak sprawę Wojciecha Cejrowskiego skomentowała Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.  

(Mackuch, 19.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo