Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotoreporterzy domagają się od wydawcy "Gazety Polskiej" przeprosin i 20 tys. zł dla PAH

(fot. okładka "GP")

Fotoreporterzy Rafał Wojczal i Wojciech Wilczyński za wykorzystanie ich zdjęć na okładce "Gazety Polskiej" domagają się od Niezależnego Wydawnictwa Polskiego przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na cel społeczny.

Sprawa dotyczy wykorzystania na okładce "Gazety Polskiej" z 26 lipca br. zdjęć Wojczala i Wilczyńskiego w zmienionym kontekście - okładka przedstawiała uchodźców jako zagrożenie. Fotoreporterzy 10 sierpnia zapowiedzieli złożenie pozwu do sądu w tej sprawie. Według informacji "Pressserwisu" po konsultacjach z prawnikami zdecydowali, że najpierw postarają się porozumieć z wydawcą "GP" poza sądem. - 25 sierpnia wysłaliśmy wydawcy i Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej", wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych dwóch fotoreporterów - mówi "Presserwisowi" Tomasz Ejtminowicz, radca prawny z Kancelarii Meritum, pełnomocnik fotoreporterów. - Wystąpiliśmy z żądaniem przeprosin za naruszenie autorskich praw osobistych. Przeprosiny mają się ukazać na łamach "GP", jak również w serwisie internetowym gazety oraz na jej oficjalnych profilach w serwisach Facebook i Twitter. Ponadto żądamy wpłacenia 20 tysięcy złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Daliśmy trzy dni na odpowiedź i realizację naszych żądań. Do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi. Pozew do sądu jest gotowy - dodaje Ejtminowicz.
Tomasz Sakiewicz jest na urlopie. - Pisma nie widziałem. Do sprawy ustosunkuję się po powrocie do redakcji - odpowiada Sakiewicz.  

 

(Mackuch, 17.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Polska Codziennie" z dodatkiem śląskim

(fot. Screen z Youtube)

"Gazeta Polska Codziennie" (Forum SA) uruchomiła piąty dodatek regionalny - przeznaczony dla województwa śląskiego.

Press

Pierwszy raz dodatek z gazetą na Śląsku był dystrybuowany 15 września br. Ma cztery strony, ukazuje się w każdym wydaniu dziennika (od poniedziałku do soboty). Szefem dodatku jest Mariusz Urbanke.

Wprowadzeniu dodatku towarzyszy kampania reklamowa w prasie internecie i telewizji. To piąty dodatek regionalny "GPC" - po łódzkim, mazowieckim, pomorskim i dolnośląskim.


(JM, 18.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo