Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność radiowej Trójki na najniższym poziomie od ośmiu lat

(fot. pixabay.com)

W fali czerwiec-sierpień br. spośród największych rozgłośni ogólnopolskich udział w czasie słuchania w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. zwiększyło tylko Radio Zet. Słuchalność radiowej Trójki spadła do poziomu najniższego od ośmiu lat.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali czerwiec-sierpień br. udział RMF FM w czasie słuchania wyniósł 24,6 proc., co oznacza spadek z 24,9 proc. w fali czerwiec-sierpień ub.r. Słuchalność Radia Zet wzrosła rok do roku z 13,2 proc. do 13,7 proc. Udział Programu I zmniejszył się z 8,9 proc. do 8,4 proc., a Programu III – z 7,6 proc. do 6,6 proc. Po raz ostatni Trójka uzyskała taki wynik (6,6 proc.) w fali lipiec-wrzesień 2009 roku.

Wśród stacji ponadregionalnych wyniki poprawiły: Radio Tok FM (z 1,8 proc. do 2,3 proc.), Antyradio (z 1,3 proc. do 1,7 proc.) i Muzo.fm (z 0,2 proc. do 0,4 proc.). Z kolei sieciami radiowymi, które zwiększyły udział, były: Radio Wawa (z 1 proc. do 1,4 proc.), Zet Gold (z 0,7 proc. do 0,9 proc.) i Rock Radio (z 0,2 proc. do 0,3 proc.).

(KOZ, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorosz i Majchrowski wracają do pracy w Polskim Radiu

Zwolnieni dyscyplinarne w ub.r. przez Polskie Radio Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, który zawarli ugodę ze spółką, w przyszłym tygodniu wrócą do pracy w radiu – dowiedział się ”Presserwis”.

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zaczną ponownie pracę w Polskim Radiu w czwartek 21 września. Dorosz będzie wydawcą audycji w radiowej Trójce, a Majchrowski – prowadzącym w radiowej Dwójce. W sierpniu br. zawarli ugodę z Polskim Radiem.

Poprzednie władze Polskiego Radia postawiły Wojciechowi Doroszowi i Marcinowi Majchrowskiemu z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia takie zarzuty, jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, "destabilizacja" jego pracy i spółki poprzez "publiczne nękanie” m.in. "żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR.

Wojciech Dorosz do Trójki trafił w 2006 roku. Był wydawcą audycji: ”Magazyn bardzo kulturalny”, ”Trójka pod księżycem” i ”Klub Trójki”.

Marcin Majchrowski pracę w Dwójce rozpoczął w 1993 roku. Prowadził m.in. programy ”Kanon Dwójki”, ”Wolna sobota”, ”Europa Chopina”, ”O wszystkim z kulturą”.

Wcześniej ugodę z Polskim Radiem zawarł Paweł Sołtys, również zwolniony dyscyplinarnie przez poprzedni zarząd spółki. Dziennikarz wrócił na antenę radiowej Trójki.


(KOZ, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo