Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adamiak-Sroczyńska zrezygnowała z poranków w Polskim Radiu 24

fot. Polskie Radio 24

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska nie będzie już gospodarzem poranków w Polskim Radiu 24.

Z naszych informacji wynika, że Adamiak-Sroczyńska zrezygnowała z prowadzenia audycji. Była gospodynią czwartkowych poranków od końca czerwca br.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska od lutego br. jest szefową redakcji programu TVP 2 "Pytanie na śniadanie". Wcześniej krótko, bo od sierpnia do listopada 2015 roku, była dyrektorem biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest współzałożycielką internetowego Radia Wnet, była specjalistką ds. PR radiowej Trójki. Pracowała również jako dziennikarka m.in. "Życia" i "Metra".

Poranki w Polskim Radiu 24 prowadzą: Dorota Kania (redaktor naczelna TV Republika), Grzegorz Jankowski (były naczelny "Faktu"), Sławomir Jastrzębowski (redaktor naczelny "Super Expressu") i Tadeusz Płużański (kierownik redakcji publicystyki TAI w TVP).

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność radiowej Trójki na najniższym poziomie od ośmiu lat

(fot. pixabay.com)

W fali czerwiec-sierpień br. spośród największych rozgłośni ogólnopolskich udział w czasie słuchania w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. zwiększyło tylko Radio Zet. Słuchalność radiowej Trójki spadła do poziomu najniższego od ośmiu lat.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali czerwiec-sierpień br. udział RMF FM w czasie słuchania wyniósł 24,6 proc., co oznacza spadek z 24,9 proc. w fali czerwiec-sierpień ub.r. Słuchalność Radia Zet wzrosła rok do roku z 13,2 proc. do 13,7 proc. Udział Programu I zmniejszył się z 8,9 proc. do 8,4 proc., a Programu III – z 7,6 proc. do 6,6 proc. Po raz ostatni Trójka uzyskała taki wynik (6,6 proc.) w fali lipiec-wrzesień 2009 roku.

Wśród stacji ponadregionalnych wyniki poprawiły: Radio Tok FM (z 1,8 proc. do 2,3 proc.), Antyradio (z 1,3 proc. do 1,7 proc.) i Muzo.fm (z 0,2 proc. do 0,4 proc.). Z kolei sieciami radiowymi, które zwiększyły udział, były: Radio Wawa (z 1 proc. do 1,4 proc.), Zet Gold (z 0,7 proc. do 0,9 proc.) i Rock Radio (z 0,2 proc. do 0,3 proc.).

(KOZ, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo