Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Stanowski i Weszlo.com promują Szlachetną Paczkę

Krzysztof Stanowski, założyciel serwisu Weszlo.com, zaangażował się w kampanię promującą Szlachetną Paczkę - akcję charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna, w której przygotowuje się paczki na zimę dla potrzebujących.

"Ktoś uznał, że moja morda może przynieść korzyści tej naprawdę kozackiej inicjatywie, co mnie niezmiernie cieszy" - pisze Stanowski w felietonie opublikowanym na Weszlo.com. Kampania ruszyła 12 września i jest skierowana do czytelników Weszlo.com. Tam też głównie będzie się odbywać. Jest kontynuacją strategii pozycjonowania Szlachetnej Paczki w środowiskach sportowych. - Od dłuższego czasu współpracujemy ze sportowcami, ale w nasze działania niejednokrotnie angażowaliśmy też autorytety świata sportowego, na przykład Przemysława Babiarza czy Michała Pola. Celem kampanii jest nakierowanie środowiska sportowego do wsparcia finansowego naszego projektu - wyjaśnia Jakub Marczyński, który odpowiada za projekt kampanii. - Chcemy pokazać fanom Weszlo.com, że Szlachetna Paczka jest jak sport: po pierwsze dlatego, że jednoczy Polaków ponad podziałami w pozytywnych emocjach, ale też i dlatego, że podobnie jak w sporcie Paczka potrzebuje fanów, którzy ją wesprą i sprawią, że wygramy życie potrzebujących ludzi w Polsce - dodaje. Kampania została przygotowana we współpracy z agencją marketingu sportowego Arskom.

Krzysztof Stanowski od dawna angażuje się w działalność charytatywną - na Twitterze regularnie promuje zbiórki na potrzebujących pod hasłem "dobro wraca". "To jak z bieganiem: uderzenie endorfin, które uzależnia" - opowiada o tej części swojej działalności Krzysztof Stanowski w wywiadzie w magazynie "Press".

(JM, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Onet Rano" z Lublina wywołał awanturę wśród lokalnych polityków

Urząd Marszałkowski w Lublinie miał zapłacić za przyjazd "Onet Rano w Podróży" do Lublina ok. 40 tys. zł (fot. screen z Vod.pl)

Wyemitowany 8 września br. program "Onet Rano w Podróży", współfinansowany przez samorząd województwa lubelskiego, wywołał niezadowolenie niektórych lokalnych polityków - informuje "Kurier Lubelski" (Polska Press Grupa). Nie spodobał im się udział w nim Janusza Palikota.

W zrealizowanym w Lublinie i wyemitowanym 8 września programie "Onet Rano w Podróży" wystąpili: były lider partii Ruch Palikota Janusz Palikot, kucharz Jarosław Sak, dyrektor Centrum Spotkania Kultur Piotr Franaszek, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz żużlowcy Marek Kępa i Daniel Jeleniewski. Udział Palikota nie spodobał się - jak pisze "Kurier Lubelski" - niektórym lokalnym politykom. Zdaniem lubelskich przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego skandalem jest, że w programie współfinansowanym przez samorząd województwa promowany jest Palikot.

"Kurier Lubelski" podał też, że Urząd Marszałkowski w Lublinie miał zapłacić za przyjazd "Onet Rano w Podróży" do Lublina ok. 40 tys. zł. Urząd mógł wskazać trzech gości (nie było wśród nich Palikota), a redakcja programu dobrała kolejnych rozmówców.

Wyjaśnień w sprawie udziału Janusza Palikota w programie zażądał Michał Mulawa, radny PiS. Jak podaje "Kurier Lubelski", w sprawie programu lokalni urzędnicy dzwonili z prośbami o wyjaśnienia do Onetu.

- Realizując każdy program kierujemy się zasadami dziennikarskimi, szukamy ciekawych tematów i gości w zgodzie z formułą danego formatu. Jeśli realizujemy program w partnerstwie to przyświecają nam dokładnie te same zasady i tak też powstał program w Lublinie - tłumaczy Sabina Lipska, group director video w Grupie Onet-RASP. - Rozmowa z Januszem Palikotem, który jest ciekawym mieszkańcem tego regionu, nie dotyczyła polityki i była szalenie interesująca z punktu widzenia naszych odbiorców, jak też twórców programu - dodaje.

"Onet Rano w Podróży" to piątkowe odcinki "Onet Rano", realizowane poza Warszawą, we współpracy z lokalnymi władzami. Do tej pory Jarosław Kuźniar odwiedził poza Lublinem Wałbrzych, Szczecin i Wrocław.

(JM, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo