Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarzy zawieszonych w TVP Info przyjmuje portal TVP Info

Szef Tvp.info tłumaczy: "Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy" (screen z Twittera)

Dziennikarze TVP Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński, którzy zasłynęli pozowaniem do zdjęć podczas demonstracji pod sejmem, pokazując środkowe palce, po okresie zawieszenia wracają w najbliższy poniedziałek do pracy w Telewizji Polskiej – dowiedział się "Presserwis".

20 lipca br. wieczorem Filip Styczyński (reporter "Minęła 20" i wydawca "Bez retuszu" w TVP Info) i Lucjan Ołtarzewski (reporter "Minęła 20") robili sobie zdjęcia podczas protestów przeciwko zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez rząd. Pozowali na tle manifestantów, wykonując wulgarne gesty – obiema rękoma pokazywali środkowe palce. Ich zachowanie nagrał i upublicznił Adam Kądziela, przewodniczący Forum Młodych Nowoczesnych.
Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin zawiesił wtedy współpracę z Lucjanem Ołtarzewskim i Filipem Styczyńskim. "Ich zachowanie uznajemy za nieakceptowalne. Informujemy również, że obydwaj panowie byli wczoraj w miejscu zdarzenia prywatnie, nie miało to związku z ich obowiązkami służbowymi" – informowało biuro prasowe TVP.
Przez kilka tygodniu biuro prasowe TVP nie odpowiadało na nasze pytanie, czy obaj dziennikarze nadal będą pracować w telewizji publicznej. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński wracają do pracy w TVP - ale nie do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Obaj od 18 września będą pracować w portalu Tvp.info.
- Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński od poniedziałku rozpoczną pracę jako redaktorzy w portalu Tvp.info - potwierdza Samuel Pereira, szef Tvp.info. - Po okresie zawieszenia z nimi współpracy przez TVP za zdarzenie, do jakiego doszło na lipcowej demonstracji przed sejmem, panowie wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy - informuje.
Filipa Styczyńskiego i Lucjana Ołtarzewskiego nazywano na Twitterze "aniołkami Kurskiego". Ich materiały z pogoni za posłami Platformy Obywatelskiej promowano w programie TVP Info "Minęła dwudziesta" prowadzonym przez Michała Rachonia.

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky wyda 600 mln funtów na piłkarskie prawa telewizyjne

(fot. pixabay.com)

Grupa telewizyjna Sky nabyła prawa do transmitowania meczów angielskiej piłki nożnej w klasach rozgrywkowych poniżej najwyższej Premier League.

Umowa zawarta przez Sky z reprezentującą kluby piłkarskie organizacją English Football League opiewa na 600 mln funtów. Obejmuje ona prawa do transmitowania 150 meczów w sezonie – przez pięć lat, począwszy od 2019 roku. W ramach porozumienia kluby piłkarskie zyskały możliwość transmitowała spotkań rozgrywanych na własnych stadionach za pośrednictwem swoich serwisów internetowych pod warunkiem, że dany mecz nie jest pokazywany przez Sky.

(LL, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo