Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska edycja magazynu "Vogue" wystartuje w marcu

Oni stworzą polską edycję "Vogue": Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk (fot. materiały prasowe)

Luksusowy magazyn dla kobiet, który od marca 2018 roku ma się ukazywać w Polsce co miesiąc, ma już skompletowany zespół - podaje "Rzeczpospolita". Jak informowaliśmy wcześniej, redakcją pokieruje Filip Niedenthal.

Zastępcą redaktora naczelnego jest Joanna Lorynowicz, wieloletnia wicenaczelna "Twojego Stylu", zaś dyrektorem artystycznym został Łukasz Aksamit (na podobnym stanowisku pracował w magazynie "Glamour"), działem kultura kieruje Anda Rottenberg, kuratorka sztuki, w latach 1993–2001 dyrektor Galerii Sztuki Zachęta.

Potwierdzają się informacje "Presserwisu", że wydawcą magazynu jest Visteria, spółka należąca do Katarzyny Kulczyk, a pierwszy numer ukaże się pierwszym kwartale 2018 roku - dokładniej w marcu. 

Dyrektor zarządzającą wydawnictwa jest Justyna Markiewicz, dotychczas wicedyrektor w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, a działem reklamy pokieruje Monika Wdowiak, wcześniej dyrektor reklamy w wydawnictwie Marquard Media Polska.

Licencja na wydawanie "Vogue'a" dla Visterii została wydana przez Condé Nast International na pięć lat. Po tym okresie Katarzyna Kulczyk będzie mogła przedłużyć umowę. Tytuł będzie miesięcznikiem. "Wierzymy w wizję i entuzjazm nowego zespołu Vogue'a, łączącego polską kreatywność z zainteresowaniem na dobra luksusowe" - mówiła cytowana przez "Presserwis" w komunikacie prasowym Karina Dobrotvorskaya, prezes Condé Nast New Markets.

"RP" informuje, że magazyn będzie miał dział reportażu, którego szefową została Hanna Rydlewska. Rydlewska będzie również odpowiedzialna za serwis Vogue.pl. Wcześniej pracowała dla Gazeta.pl Za dział urody ma odpowiadać Katarzyna Straszewicz, była redaktor urody w miesięcznikach "Votre Beauté" i "Pani". Z magazynem współpracować ma także modelka Małgosia Bela, która ma pełnić rolę editor-at-large.

"Vogue" to luksusowy magazyn dla kobiet wydawany w USA od 1892 roku. Obecnie wychodzi na 22 rynkach. Polska edycja będzie 23 wydaniem.

(TAD, 12.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przed sejmową komisją pierwsze czytanie nowelizacji prawa prasowego

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmie się we wtorek projektami nowelizacji prawa prasowego.

Komisja podczas wtorkowego posiedzenia planuje pierwsze czytanie dwóch projektów zmieniających ustawę o prawie prasowym: rządowego i komisyjnego.

Rządowy projekt nowelizacji spowodowany jest wyrokiem Europejskiego Trybunału w Strasburgu, który wymusza zmiany w prawie o autoryzacji. Znosi karę ograniczenia wolności (zostawia jednak karę grzywny) za niedopełnienie tego obowiązku, wprowadza terminy na jej dokonanie - do 6 godzin dla dzienników i 24 godzin dla czasopism. Nakłada na dziennikarza obowiązek poinformowania rozmówcy o prawie autoryzacji. Nowelizacja kasuje też odwołania do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i rad narodowych.

Z kolei komisyjny projekt jest reakcją komisji ds. petycji Sejmu RP na petycję skierowaną do Sejmu przez Fundację Centrum Analiz dla Rozwoju. Usuwa określenia, które nie występują już w Konstytucji RP - obok PRL i rad narodowych również m.in. sądy wojewódzkie (zastępuje sądami okręgowymi).

(KOZ, 12.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo